Gazze İftar Kardeşliği | Vuslat Derneği

Gazze İftar Kardeşliği

Ramazan demek yüreklerde bir olmak, iyiliklerle kavuşmak, rızkı da bereketi de paylaşmak demek! Bir kap sıcak yemeğin, kardeşinin sofrasında yer alacağını bilerek gönül rahatlığıyla iftar sofrasına oturmak demek! Bu Ramazan’da da hayırseverlerimiz ile birlikte yolları ve mesafeleri aşıyor, iftar sofralarına iyiliklerimiz ile konuk oluyoruz.

Birliğe, beraberliğe, yardımlaşmaya ve kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde; zaten zor şartlar altında yaşamın devam ettiği, bir de Koronavirüs illetinin etkisiyle sarsılan, mazlum coğrafyalara umut olmak için yola koyulduk. Bu iyilik yolculuğunda önemli duraklarımızdan bir tanesi de Gazze. Burada kardeşlerimiz için, her gün hijyenik koşullarda iftar ve sahur yemekleri hazırlıyor, kapılarına kadar ulaştırıyoruz. Çaldığımız her kapıda gülen gözlerle karşılaşıyor, hem bereketi hem de umudu taşıdığımızı bir kez daha hatırlıyoruz.

Gönüllerde kardeşlik ile yer ediniyor, sevinci ve umudu bir kap sıcak yemeğe sığdırıyoruz. İftar kardeşliğine benim de katkım olsun, Gazzeli kardeşimin iftarı benden olsun diyorsan desteklerini bekliyoruz.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım