Gazze Ümmet Sofraları - Ramazan 2019 | Vuslat Derneği

Gazze Ümmet Sofraları – Ramazan 2019

Ümmet Sofraları ile Gazze’de kardeşlik köprüleri kurduk…

Yıllardır zulmün kirli ellerinin arasında özgürlük mücadelesi veren Filistin.. Burada halkın yüzde 80’ni açlık sınırında yaşıyor. Savaşın açtığı derin yaralar yüzünden ülkede kaynaklar verimli olarak kullanılamıyor. Gittikçe fakirleşen halk zorlu koşullar altında yaşamlarını sürdürüyor. Ülkenin gençlerinin yüzde 60’ı ne yazık ki işsizlik sorunu ile karşı karşıya.

Gazze Ümmet Sofraları - Ramazan 2019

Onurlu mücadelelerini yılmadan sürdüren Filistin Gazze’deki kardeşlerimiz için iftar ve sahur sofraları kuruyor, kumanya dağıtımları yapıyoruz. Faaliyetlerimiz tüm Ramazan boyunca devam edecek. Ramazan’ın rahmet ve bereketini kardeşlikle taçlandırıyoruz.

Peygamber Efendimiz bizlere şöyle buyuruyorlar: “İnsanların arasına karışıp onların ezâlarına katlanan Müslüman, onlara karışmayıp, ezâlarına katlanmayandan daha hayırlıdır.” İşte tam da bu yüzden şu mübarek günlerde ümmet kardeşliğinin kıymetini daha iyi kavrıyor, acılara kayıtsız kalmayıp yerine sevinçler bırakıyoruz. Kederi, sıkıntıyı, sevinci ve umudu paylaşmak için Ümmet Sofraları Ramazan boyunca farklı mazlum coğrafyalarda kurulmaya devam edecek.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım