Hz. Osman Rûme Su Kuyusu

Çad’da inşa edeceğimiz Hz. Osman Rûme Su Kuyumuz ile Afrika kıtasında açtığımız tulumba sistemli, çeşmeli, şebekeli su kuyuları ve şadırvanlara bir yenisini ekliyoruz. Yaklaşık 3 bin kişinin ikamet ettiği köyde açacağımız su kuyumuz, temiz ve içilebilir suya erişim sorunu yaşan kardeşlerimizin su eksiğini giderecek.

Hz. Osman Rûme Su Kuyusu

Dünya üzerinde her yıl susuzluk ve kirli su kullanımından kaynaklı hastalıklar nedeniyle milyonlarca insan ölüyor. Ölüm oranlarının en yüksek olduğu bölge ise hiç şüphesiz Afrika. Vuslat, bu gerçekliğin farkında olarak susuzluğun ve ölümlerin bir nebze olsun önüne geçmek için hayırsever bağışçılarının destekleriyle Afrika ve Asya kıtasında su kuyuları açmaya devam ediyor.

Bu zamana kadar açtığımız 10 binin üzerinde su kuyusu ile Afrika’dan Asya’ya milyonlarca ihtiyaç sahibi kardeşimizi temiz ve içilebilir su ile buluşturduk. Çad’da inşa etmeye hazırlandığımız yeni su kuyumuz ise 3 bin kişinin yaşadığı bir kasabada ihtiyaçları giderecek.

Hz. Osman Rûme Su Kuyusu

Sizlerin Destekleriyle…

Bir bölümü şadırvan olarak tasarlanan diğer bölümü ise musluklardan oluşan kuyumuza, kullanım ömrünün uzun olması için etrafına dikilen kolonlar marifeti ile çatı da yapıyoruz. 20 ton depoya sahip olan kuyumuzun motoru ise güneş panellerinden elde edilen elektrik ile çalışacak. Bu kuyumuzu da daha önce sizlerle birlikte açtığımız su kuyuları gibi yine birlikte açacağız.

Su kuyumuzun bedeli 1 milyon TL. Bu miktar siz değerli hayırseverlerimizin bağışları ile tamamlanacak. Bağışçılarımız, fonlu projeler kapsamında kuyumuz için dilediği miktarda bağış yapabilecek. Yüzlerce hayırseverin bağışı ile açılacak olan kuyumuz, binlerce Afrikalı kardeşimizin yüzünü güldürecek.

Daha önce fonlu projelerimiz kapsamında bağışçılarımızla birlikte Sudan’da 4 adet şebekeli su kuyumuzun açılışını yapmıştık. Sudan’da açtığımız şebekeli su kuyuları ile 10 binlerce ihtiyaç sahibine temiz ve içilebilir su kazandırdık.

Hz. Osman Rûme Su Kuyusu

Sudan’da Açtığımız Şebekeli Su Kuyuları

  • Ramazan-ı Şerif Su Kuyusu (2022)
  • 15 Temmuz Şehitleri Su Kuyusu (2022)
  • Ayasofya-i Kebir Camii Şerif Su Kuyusu (2023)
  • 6 Şubat Deprem Şehitleri Su Kuyusu (2023)

Şimdi Çad’da 3 bin hanelik köye sizlerin destekleriyle kuyumuzu açacağız. Binlerce kardeşimizin temiz ve içilebilir su ihtiyacını birlikte giderecek ve onların hayır dualarında birlikte yer alacağız.

Hz. Osman Rûme Su Kuyusu'na Nasıl Destek Olabilirim?

Çad Su Kuyusu Projemize destek olmak isteyen bağışçılarımız;

  • Derneğimizin Genel Merkezini ziyaret ederek elden nakit bağış yapabilir.
  • vuslat.org.tr web sitemiz üzerinden online olarak bağış yapabilir.
  • Banka hesaplarımıza Havale/EFT yolu ile bağış yapabilir.
  • Çağrı Merkezimizin 0212 659 28 80 numaralı hattını arayarak bağış yapabilir ve çalışmalarımız hakkında bilgi alabilir.