Kurbanı 3 Kıta 20 Ülkede Kardeşliğe Vesile Kılıyoruz

Allah’a yakınlaşmanın ve rızkını ihtiyaç sahipleri ile paylaşmanın en kuvvetli ifade biçimlerinden biri olan kurban ibadetini, bu bayramda da 3 kıta 20 ülkede gerçekleştiriyor; mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahipleri ile kardeşliğimizi kuvvetlendiriyoruz.

Kurbanı 3 Kıta 20 Ülkede Kardeşliğe Vesile Kılıyoruz

Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarının muhtelif bölgelerinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle bayramın bereketini birlikte yaşamak, sofralara misafir, yüzlere tebessüm ve gönüllere dua olmak muradı ile gerçekleştireceğimiz kurban organizasyonu hazırlıklarımızı tamamladık. Veteriner hekimler kontrolünde, kurbanlık şartlarını sağlayan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımızı bağışçılarımız için ayırttık.

22 yıllık tecrübe, güven ve şeffaflık ile yerine getirdiğimiz kurban kesim işlemlerimizi bağışçılarımızdan aldığımız vekalet ile bu yıl da gerçekleştirmek için hazır bulunuyoruz. Kurban kesim işlemlerimiz mazlum coğrafyalar olarak tanımladığımız ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yoğun olduğu bölgelerde gerçekleşiyor. Kesim video görüntülerini bayramın bitimine kadar bağışçılarımıza ulaştırıyoruz.

Kurbanı 3 Kıta 20 Ülkede Kardeşliğe Vesile Kılıyoruz

Kesim sonrası dağıtım işlemlerimizi yetimler, ilim talebeleri ve bakıma muhtaç yaşlılar başta olmak üzere kesim bölgemizde toplanan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ve civar bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerinin kapısını çalarak, eşit olarak pay edilmiş etler şeklinde gerçekleştiriyoruz.

Kurban organizasyonumuz ile amaçladığımız; dili, rengi, kültürü farklı ve adını dahi bilmediğimiz coğrafyalarda yaşam mücadelesi veren kardeşlerimizle bir araya gelmek; bayramın bereketini ve neşesini kardeşlerimizle paylaşmaktır. Nitekim kurban, yoksulluk ile imtihan olan kardeşlerimizin sofralarına aş olmanın yanı sıra kardeşliğimizin kuvvetlenmesine de vesiledir.

Vuslat, 2024 yılı kurban hisse bedelini 2.900 TL olarak belirlemiştir. Bağışçılarımız yapacakları vacip kurban hisse bağışları ile ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürecek ve hayır dualarında yer edineceklerdir. Sizler de yapacağınız bağış ile bayramın bereketini kıtalar ardından yolumuzu gözleyen ihtiyaç sahipleri ile paylaşabilir, bu hayırlı organizasyonda yerinizi alabilirsiniz.