Madagaskar Ümmet Sofraları – Ramazan 2019 | Vuslat Derneği

Madagaskar Ümmet Sofraları – Ramazan 2019

Ümmet Sofraları’nın bu seferki durağı Madagaskar

Madagaskar Ümmet Sofraları – Ramazan 2019

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından yapılan açıklamada, Madagaskar’ın güneyinde; 1,5 milyon kişinin doğa olayı El Nino’nun nedenlerinden biri olduğu kuraklıktan dolayı, açlıkla karşı karşıya kaldığı kaydedildi.

Ülkede temel gıda maddelerinin üretiminin ciddi boyutlarda azaldığı ve bunun da gıda fiyatlarında büyük bir artışa neden olduğu belirtildi. Ada ülkesinin güneyinde insanların tohum yedikleri ve hayvanlarını sattıkları aktarıldı. Ülke genelinde kuraklığın pirinç üretimini de etkilediği ve bazı bölgelerde üretimin yüzde 60 oranında azaldığına işaret edildi.

Bu zorlu koşullarda mücadelelerini sürdüren,sene boyunca açlık tehlikesi ile burun buruna yaşamlarına devam eden Madagaskar halkı için iftar ve sahur sofraları kuruyor, kumanya dağıtımı yapıyoruz. Ümmet Sofralarından elimize ulaşan görüntüler içimizi ısıtıyor. Şu mübarek günlerde siz değerli bağışçılarımızın kıymetli desteklerle yüzlerdeki tebessüme vesile oluyoruz. Hiç değilse Ramazan ayında bu sıkıntılarının hafiflemesi için ay boyunca iftar ve sahur organizasyonlarımız ve kumanya dağıtımlarımız devam edecek.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım