Medrese Sofrası

Rızkını, ilim talebesi kardeşin ile bölüşmenin adıdır Medrese Sofrası; kardeşliği kuvvetlendirmeye vesile, dualarda yer edinmeye fırsattır.

Medrese Sofrası

Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiğimiz insani yardım çalışmalarımızın yanında, yine hem yurt içinde hem de yurt dışında eğitim faaliyetleri yürütüyor; İslami ilimler ve hafızlık alanında eğitim veren kurs, yetimhane ve medreselere bağışlarınızla destek oluyoruz.

Erzurum’da bulunan İslami İlimler Akademimiz başta olmak üzere, ülkemizin ve dünyanın muhtelif bölgelerindeki medreselerde eğitim gören talebelerimize, belirli günlerde (kandiller, Pazartesi-Perşembe orucu, diğer dini günler) bağışçılarımızın destekleriyle iftar sofraları kuruyoruz.

İlim talebelerine, yetime, yaşlıya ve ihtiyaç sahiplerine ikramda bulunmak, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) biz Müslümanlara tavsiye ettiklerinin başında yer alıyor. Bununla birlikte dinimiz İslam’ın ilme ve ilim öğrenmeye verdiği değer de ayet ve hadislerde sıkça görülür. Peygamber Efendimizin (s.a.v) “Kim ilim tahsil etmek için bir yola girerse, Allah o kişiye cennetin yolunu kolaylaştırır. Müslim, Zikr 39. Ayrıca bk. Buhârî, İlim 10; Ebû Dâvûd, İlim 1” Hadis-i Şerifi, ilme verilen değerin Allah katındaki karşılığına örnektir.

Medrese Sofrası

İlim öğrenmeye verilen değer göz önüne alındığında ilim talebelerine ikramda bulunmanın ecri de fark ediliyor. Bağışçılarımız, Medrese Sofrası adıyla gerçekleştirdiğimiz iftar programlarımıza bağışta bulunarak medrese, yurt, yetimhane ve kurslarda Allah’ın kelamı Kur’an-ı Kerim ve Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatı ile sürekli olarak hemhal olan ilim talebelerine ikramda bulunmanın lezzetini yaşıyor.

Bağışçılarımızın destekleriyle kurduğumuz Medrese Sofralarında oruçlarını açan ilim talebeleri, kendilerine ikramda bulunan hayırseverler için dua ediyor. Hayırseverler, bir yandan paylaşmanın ve kardeşliğin bereketini yaşarken diğer yandan ilim talebelerine yaptıkları hayır vesilesiyle aldıkları dua neticesinde Allah’ın izni ile sevaba nail oluyor.

Sizler de Medrese Sofrası programımıza 3.000 TL bağışta bulunarak ilim talebeleri için bir iftar sofrası kurabilir, talebelerimizin hayır dualarında yer edinebilir ve kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine vesile olabilirsiniz.