Mevlid Kandili'nde Sofralar Kuruyoruz!

Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı teşrifleri için hamd ve şükür niyeti ile düzenlediğimiz programlarımızda yetimlerimiz, medrese talebelerimiz ve mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahipleri için sofralar kuruyoruz.

Mevlid Kandili'nde Sofralar Kuruyoruz!

Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğumu anlamına gelen Mevlid Kandili, Müslümanların dualar ederek, salât ve selamlar getirerek, Kur’an-ı Kerim okuyarak, ibadet ederek değerlendirdiği bir gündür. Bu mübarek günde yapılan ibadetler, insanlığa Hz. Muhammed gibi örnek bir peygamber gönderdiği ve onun ümmeti olmayı bizlere nasip ettiği için Allah’a şükür ve hamdı ifade eder.

Yetim Sofraları

Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı teşriflerini, yetimlere ikramda bulunacağımız sofralar ile anıyoruz. Peygamber Efendimizin bizlere emaneti olan yetimlerimiz, yurt içi ve yurt dışında, henüz çocuk yaşta birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kalıyor. Vuslat Derneği olarak, birçok proje ile yetimlerimizin eksiğini gidermeye çalıştığımız gibi Mevlid Kandili’nde de Peygamber Efendimizin bizlere emaneti olan yetimlerimizi unutmuyor, sizlerin destekleri ile yetimlerimizi sofralarda buluşturuyoruz.

Yetim sofralarımızın kurulacağı ülkeler:
 • Türkiye
 • Uganda
 • Sudan
 • Bangladeş

Medrese Sofraları

Geleceğin inşasında öncü olacak gençlerimizin yetişmesi için Kur’an ve sünnet ışığında faaliyetlerine devam eden medreselerimizde Mevlid Sofraları kuruyoruz. Medreselerimizde düzenleyeceğimiz ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) salat ve selamlar ile anılacağı Mevlid Kandili programlarında kurulacak sofralarımız, binlerce hafızlık ve ilim talebemiz ile rızkımızı paylaşmak, onların dualarında yer edinebilmek için bir vesile. Desteklerinizle siz de bu hayra ortak olun.

Mevlid Kandili'nde Sofralar Kuruyoruz!

Ümmet Sofraları

Kuraklık, iç çatışma, savaş ve salgın hastalık gibi birçok sorunla iç içe olan mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimiz için kuruduğumuz sofralara ümmet sofraları ismini veriyoruz. Asya ve Afrika bölgelerinde uzun süredir devam eden çalışmalarımızdan olan ümmet sofralarını, bu sefer Mevlid Kandili’ne özel olarak kuruyoruz. Rengi, dili, ırkı, kültürü farklı yüzlerce ihtiyaç sahibini bir araya getiren ümmet sofralarımıza bağışta bulunabilirsiniz.

Bir sofra bedeli 2000 TL’dir.

 • SOFRA yazıp 6067’ye SMS göndererek 20 TL bağışta bulunabilirsiniz.
 • Genel Merkezimizi ziyaret ederek bağış yapabilirsiniz.
 • Anlaşmalı olduğumuz bankalardan herhangi bir ücret ödemeden bağışınızı yapabilirsiniz.
 • Online olarak bağışta bulunmak isterseniz sitemizin “Bağış Yap” sekmesini kullanabilirsiniz.
 • 0212 659 28 80 numaralı hattımızı arayarak Vuslat Derneği iletişim merkezimize ulaşabilir, bağışlarınızı bu hattımız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yetim sofraları; Türkiye, Uganda, Sudan ve Bangladeş ağırlıklı olmak üzere Asya ve Afrika bölgelerinde kurulmaktadır.

  Vuslat Derneği olarak ümmet sofrası kurduğumuz ülkeler: Afganistan, Arakan, Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Çad, El Salvador, Etiyopya, Filistin/Gazze, Gana, Gambiya, Hindistan, Kamerun, Kenya, Kudüs, Madagaskar, Nijer, Nijerya, Pakistan, Peru, Sudan, Suriye/İdlib, Sri Lanka, Somali, Sierra Leone, Tanzanya, Uganda, Yemen.