Nijerya Ümmet Sofraları - Ramazan 2019 | Vuslat Derneği

Nijerya Ümmet Sofraları – Ramazan 2019

Nijerya Ümmet Sofraları - Ramazan 2019Uzaklardaki mazlum coğrafyalardan bir tanesi de Nijerya. Boko Haram saldırıları ülkenin kuzeydoğu bölgesindeki yetersiz beslenme krizine yol açıyor, güvenli gıdalara ulaşamayan halk aynı zamanda temiz suya ulaşmakta da sıkıntı çekiyor. Ülkede 5 yaş altı 25 milyon çocuk yetersiz beslenme nedeniyle açlık ve ölüm tehdidiyle, 10 milyon çocuk ise gelişim geriliği ile karşı karşı.

Yıllardır açlık, yoksulluk ile sınanan bu coğrafyalarda müslümanlar zulüm altında yaşıyor. Bilinçli politikalar ile fakirleştirilen halk insani şartlardan uzak yaşam mücadelesi veriyor. Vuslat Derneği olarak bizler onların acılarına kayıtsız kalmıyor, yanımıza hayırseverlerimizin destek ve dualarını katarak iyilik köprüleri kuruyoruz‍.

Ramazan boyunca düzenlenecek iftar ve sahur organizasyonlarından elimize ulaşan görüntüler yüzlerimizde tebessüme vesile oluyor. Uzak yakın demeden Ümmet Sofraları projemiz sayesinde kalplere dokunuyor, Ramazan’ın bereketini paylaşıyoruz. Gıda kolisi yardımlarımız ile bölge halkının gıda problemine kalıcı çözümler yaratmaya çalışıyoruz.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım