Pakistan İçin Acil Yardım

Pakistan’da milyonlarca insan sel felaketinin etkisi altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Barınma ve gıda gibi temel ihtiyaçlarını temin edemeyen kardeş Pakistan halkı için acil yardım çalışmalarımız devam ediyor.

Pakistan İçin Acil Yardım

Pakistan, 14 Haziran’dan bu güne yoğun muson yağmurlarının etkisi altında. Şiddetini artıran yağmurlar, can kayıplarının da artmasına sebep oluyor. Son bilgilere göre ölü sayısının 1061’e ulaştığı Pakistan sel felaketinde 1575 kişinin de yaralandığı bildiriliyor.

Felaket sonrası can kaybı ve hasarın en yoğun olduğu bölgeler; Balochistan, Sindh, Khyber Pakhtunkhwa ve Pencap eyaletleri. Şiddetli yağışlar sebebiyle ülke genelinde 992 bin 871 ev hasar gördü, 727 bin 144 çiftlik hayvanı telef oldu. Bununla birlikte 149 köprü yıkıldı ve 3 bin 451 kilometre kara yolu kullanılamaz hale geldi.

Pakistan İçin Acil Yardım

Pakistan’da yaşanan sel felaketinden yaklaşık 33 milyon 46 bin kişi etkilenirken, 498 bin 442 kişi ise kurulan yardım kamplarında yaşıyor. Kardeş Pakistan halkının ihtiyaçlarını gidermek, onlara destek olmak için yardım çalışmalarımız devam ediyor.

Pakistan Acil Yardım Kampanyası

Pakistan’da yaşanan sel felaketi sonrasında yüz binlerce ev hasar gördü. Evleri kullanılamaz hâle gelen Pakistanlı kardeşlerimiz barınma sorunu yaşamakta. Bu sorunu acil olarak ortadan kaldırmak için Pakistanlı kardeşlerimize çadır yardımlarımızla destek oluyoruz. Bir adet çadır bedeli 2500 TL.

Pakistan İçin Acil Yardım

Bölge halkı, sel felaketi sonrasında gıda ihtiyacını temin etmekte güçlük çekiyor. Bu sebeple Pakistanlı kardeşlerimize sıcak yemek yardımında bulunuyoruz. Bir kişinin bir öğün yemek ihtiyacını karşılayacak sıcak yemek yardım tutarı 50 TL. Selden etkilenen aileler için kumanya yardımlarımız da devam ediyor. Bir ailenin gıda ihtiyacını karşılayacak kumanya tutarı 500 TL.

Siz değerli bağışçılarımızın destekleri ile kardeş Pakistan halkına çadır ve gıda yardımlarını ulaştırıyoruz. Bununla birlikte Pakistanlı kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarını gidermek için ACİL yazıp 6067’ye SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.