Pakistan Ümmet Sofraları – Ramazan 2019 | Vuslat Derneği

Pakistan Ümmet Sofraları – Ramazan 2019

Pakistan’dan haberlerimiz var. Ümmet Sofraları kurulmaya devam ediyor!

Pakistan Ümmet Sofraları – Ramazan 2019

Ramazan-ı Şerif boyunca lokmamızı uzaklardaki kardeşlerimiz ile paylaşma niyetiyle başlattığımız Ümmet Sofraları projemiz devam ediyor.

Pakistan’da sizin kıymetli destekleriniz ile kurulan iftar sofralarında mazlumlar ile ekmeğimizi bölüştük.

Yıllardır çeşitli sıkıntılarla boğuşan bu coğrafyalarda kurulan sofralarımızda; ümmet olmanın kıymetini bir kez daha anlıyor, iyiliği ulaştırmak için mesafelerin engel teşkil etmediğini tüm dünyaya gösteriyoruz. Gayemiz zorlu koşullarda İslam ilmi eğitimlerine devam eden; gayretleri takdire şayan ilim talebesi kardeşlerimizin yüzlerini bir nebze güldürmekti. Talebeler dışında gıda ihtiyaçlarını karşılayamayan yerel halk da iftarlardan nasiplendi. İftarlara ilaveten kumanya dağıtımı da yapıldı.

Mazlumların kalbinde ve duasında yer edinmek için Arakan Kampları, Bangladeş, Pakistan, Sri Lanka, Hindistan, Nepal, Somali, Nijerya, Kenya, Kamerun, Tanzanya, Fildişi Sahili, Etiyopya, Güney Sudan, Madagaskar, Uganda, Peru, El Salvador, Yemen, Kudüs ve Gazze’de Ramazan-ı Şerif boyunca ümmet sofraları kurmaya devam edeceğiz.

De ki: “Şüphesiz benim Rabbim, kullarından rızkı dilediğine genişletip-yayar ve ona kısar da. Her neyi infak ederseniz, O (Allah), yerine bir başkasını verir; O, rızık verenlerin en hayırlısıdır.” (Sebe 39)


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım