Prof. Dr. Necmettin Erbakan Teknoloji Sınıfı

Erzurum’da eğitim faaliyetlerine devam eden İslami İlimler Akademisi, hafızlık ve İslami ilimler alanında eğitim verdiği gibi Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve diğer okul dersleri alanlarında da öğrencilere destek çalışmalarını sürdürüyor. Bu eğitimlere ek olarak sanatsal ve kültürel aktiviteleri de bünyesinde barındıran İslami İlimler Akademisi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Teknoloji Sınıfı ile teknolojik çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Teknoloji Sınıfı

Hayatını İslam birliği düşüncesine adayan, bu uğurda birçok akademik ve siyasi gelişmelere öncü olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın “Müslüman hakkın hâkimiyeti için motor, şerrin yok olması için fren olma görevlisidir.” sözü, İslami İlimler Akademisi’nde yetişen ve gelecek nesillerin inşasında öncü olacak gençlerimize ilham kaynağı oluyor. Çağının çağrısına kulak veren, çağını ve çağ ötesini yorumlamakla görevli olan gençlerimiz, İslami İlimler Akademisi’nde aldıkları eğitim ve gösterdikleri gayret ile “fırtınaya yön veren kelebeklerin kanat çırpışıdır.” misalince, geleceği inşa edecek adımları atıyor ve bizlerin yüreklerinde beslediği geleceğe umutla bakma inancımızı daha da kuvvetlendiriyor.

İslami İlimler Akademisi Dev Külliye Projesi inşaatımız, siz değerli bağışçılarımızın destekleri ile her geçen gün sona yaklaşıyor. İçerisinde 20 öğrencimizin teknoloji alanında dersler göreceği; akıllı tahtalar, laptoplar ve tabletlerle birlikte robotik kodlama ekipmanlarının da bulunacağı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Teknoloji Sınıfımız, yine siz değerli bağışçılarımızın destekleri ile faaliyete gireceği günü bekliyor.