Ramazan Ayında Tüm İmkanlarımızla Gazze’deyiz

Siyonist İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’de uyguladığı katliam, 2 milyonun üzerinde insanı feci şekilde etkiledi. Öyle ki bebek, çocuk, kadın ve yaşlı ayrımı yapılmaksızın gerçekleştirilen katliamlarda 10 binlerce kişi öldürülürken yüz bini aşkın kişi de yaralandı. Hayatta kalan Gazzelilerin ise evleri yıkıldı yahut göçe zorlandılar. Yerlerinden edilen kardeşlerimiz son çare Refah bölgesine sığındı ve İsrail tehdidi altında yaşam mücadelesi veriyor.

Ramazan Ayında Tüm İmkanlarımızla Gazze'deyiz
Ramazan Ayında Tüm İmkanlarımızla Gazze’deyiz

Bizler, savaşın başladığı ilk gün Gazze Acil Yardım Çağrısı yaparak kardeşlerimiz için seferber olduk. 7 Ekim’den bu yana hayırsever bağışçılarımızın destekleriyle Gazze’de birçok faaliyet gerçekleştirmek nasip oldu. İlk olarak hastane jeneratörleri için yakıt ve Gazze halkı için temiz ve içilebilir su yardımımız ile Gazze’de varlık gösterdik.

Gazze’deki çalışmamız ihtiyaçlara göre çadır, hijyen paketi, sıcak yemek, tıbbi malzeme, giyim, kumanya, zekat gibi yardımlar şeklinde ilerledi. Tüm bunlarla birlikte çocuklarımızı da unutmadık ve Han Yunus kentindeki bir okulda çocuk şenliği düzenledik. Ramazan ayında da Gazzeli kardeşlerimiz için tüm imkanlarımızı zorlayarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ramazan’ın Bereketini Gazzeli Kardeşlerimizle Paylaşıyoruz

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle Gazze’deki durum çok daha vahim bir hal aldı. Gazze’nin kuzeyi neredeyse tamamen yerle bir edilirken halkın büyük bir çoğunluğu güneye, Refah’a göç etmek zorunda kaldı. Kuzey’de kalanlar ise açlık ve susuzluk gibi ciddi sorunlarla boğuşuyor.

Ramazan ayında Gazze yardımlarımızı ağırlıklı olarak iftarlık sıcak yemek, temiz ve içilebilir su, fitre, fidye ve zekat şeklinde gerçekleştiriyoruz. Ramazan ayı boyunca gün aşırı Gazze’de iftarlık sıcak yemek dağıtıyoruz. Yüzlerce Gazzeli, bağışçılarımızın vesilesi ile oruçlarını açıyor; bağışçılarımız Gazzeli kardeşlerimizin hayır dualarında yer ediniyor.

Ramazan Ayında Tüm İmkanlarımızla Gazze’deyiz
Ramazan Ayında Tüm İmkanlarımızla Gazze’deyiz

Ramazan Ayında Zekat, Fitre ve Fidyeler Gazze’ye

Ramazan ayında verilen sadaka-i fıtır ve fidyelerle birlikte dinimizce zengin sayılan Müslümanların verdiği zekatları da Gazze’ye ulaştırmaya gayret ediyoruz. Hayırseverlerimizin fitre, fidye ve zekat bağışlarını Gazzeli kardeşlerimize ulaştırmak için tüm imkanlarımızı zorluyoruz. Dinimiz İslam fitre, fidye ve zekatların ihtiyaç sahiplerine verilmesini emrediliyor ve şuan bu emre muhatap olanların başında hiç şüphesiz Gazzeli kardeşlerimiz geliyor.

Gazze için Nasıl Bağış Yapabilirim?

  • Gazze’deki çalışmalarımıza destek olmak için;
  • Genel Merkezimizi ziyaret edebilir,
  • Web sitemizin ilgili sayfasından online olarak bağış yapabilir,
  • Hesap numaralarımıza FAST/HAVALE/EFT yapabilir,
  • 02126592880 numaralı Çağrı Merkezi’mizi arayabilirsiniz