Ramazan’da 4 Kıtada 20 Ülkeye Yardım Ulaştıracağız

Vuslat Derneği olarak Ramazan ayında Türkiye başta olmak üzere 20 ülkede ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere kumanya, zekat, fitre ve bayramlık kıyafet dağıtarak yardım faaliyetlerini sürdüreceğiz.

Ramazan Bağışı

Ramazan ayı boyunca “Kavuşmak Ne Güzel” diyerek çıktığımız yolculukta ihtiyaç sahibi olarak belirlenen ailelerin evlerine kumanya yardımları götürülecek ve 20 ülkede “Ümmet Sofraları” çalışması ile iftar etkinlikleri düzenlenecek.

Ramazan’a Kavuşmak Ne Güzel” sloganı ile bu sene yapılacak insani yardım çalışmalarımızı duyurduk. Genel Başkanımız Muhsin Keleş yaptığı açıklamada, “Ramazan ayında başta ülkemiz olmak üzere dört kıtada ve 20 farklı ülkede insani yardım faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. “Kavuşmak Ne Güzel” diyerek çıktığımız bu yolculuğa aziz milletimizi davet ediyoruz” dedi.

Üç aylar boyunca 10 farklı ülkede ve medreselerde Ümmet Sofraları kurduk ve iftar organizasyonları gerçekleştirdik. Ramazan ayı için çalışmalarına ise hızla başladık.

Hayırseverler Ramazan ayında da 20 farklı ülkede kurulacak Ümmet Sofralarına 1000 lira karşılığında sponsor olabilir ve Türkiye’de desteklenen medreselerde iftar sofraları kurabilirler. Ayrıca diledikleri miktarda zekat ile veya 250₺ karşılığında gıda kolisi yardımları yapabilir ve hafızların aylık bursunu derneğimize bağışlayabilirler.

Ramazan Bağışı

Yardım faaliyetlerimizin yapılacağı ülkelerdeki ihtiyaç sahibi ailelere fitre ve zekat, çocuklara ise bayramlık kıyafet ve hediye oyuncakları desteklerinizle dağıtacağız.

Hayırseverlerimiz Ramazan kampanyasına “www.vuslat.org.tr” internet sitesinden veya dernek genel merkezini ziyaret ederek, ilgili hesap numaralarına EFT veya havale yoluyla yardım yapabilirler. İsteyenler, 6067 kısa mesaj hattına “VUSLAT” yazarak ya da “0212 659 28 80” numaralı telefondan bilgi alarak kampanyaya destekte bulunabilirler.