Regaip Kandili’nde İftar Sofraları Kuruyoruz | Vuslat Derneği

Regaip Kandili’nde İftar Sofraları Kuruyoruz

Gerçekleştirdiği ilmi ve insani yardım faaliyetleri ile birçok hayra vesile olan Vuslat Derneği’nde Regaip Kandili hazırlıklıkları hız kesmeden sürüyor. Üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla, Vuslat Derneği’ne bağlı tüm medreselerde talebeler oruçlu olacaklar. Talebelerinin bu mübarek günü hakkıyla ihya etmek gayesinde olduğunu bildiren Vuslat Derneği yetkilileri, hayırseverler ile birlikte medrese öğrencilerine iftar sofraları kurmak için kolları sıvadı.

Vuslat Derneği İftar Sofraları

Çok sayıda hafızlık talebesine ev sahipliği yapan Vuslat Derneği, ülkemizin evlatlarının milli ve manevi değerlerine bağlı; vicdanlı, geleceğe yön verecek bilgi ve birikime sahip nesiller olmaları için çalışmalarını sürdürüyor. Vuslat Derneği talebeleri yıl boyunca yoğun bir İslami İlimler müfredatına tabi olarak eğitimlerine devam ediyorlar. Bunun yanında öğrencilere beşeri ilimler dersleri de veriliyor. Sosyal ve sportif aktivitelerle öğrencilerin her alanda donanımlı bireyler olarak yetişmesi hedefleniyor. Hem çağın ilmine hakim, hem Kur’ân-ı Kerim ile yön bulan nesiller yetiştirme gayesi ile çalışmalarını sürdüren derneğe, hayırseverler de bağışları ile destek oluyor. Talebelerin tüm ihtiyaçları hayırseverlerin dua ve destekleriyle Vuslat Derneği tarafından karşılanıyor.

Birlik ve beraberliğin pekiştirildiği sofralar kurulacak…

Vuslat Derneği yetkilileri tarafından yapılan açıklamada düzenlenecek olan iftar organizasyonu için; böyle mübarek günlerde bir arada olmanın, aynı sofraya oturmanın, birlik ve beraberlik içerisinde iyiliğe yönelmenin kıymetinin pekiştirilmesinin hedeflendiğine vurgu yapıldı. Üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili vesilesiyle, bir medreseye iftar vermek isteyen hayırseverler 1000 TL bağışta bulunarak iftarlara destek olabilecekler. Hayırseverler bağışlarını derneği bizzat ziyaret ederek, vuslat.org.tr web sitesinin bağış bölümü aracılığıyla ya da derneğin hesap numaralarına havale/EFT yöntemi ile iletebilecekler.

İftar Sofraları

Bağış Yap


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım