Su Kuyusu - SSS | Vuslat Derneği

Su Kuyusu – SSS

Dünyada her 10 kişiden biri suya erişemiyor. Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyarlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda kitlesel hastalıklar giderek artıyor. Temiz su kaynaklarının azalması için ciddi ve uygulanabilir önlemler alınmazsa insanların karşı karşıya olduğu tehlikeler daha da artacak.

Vuslat Derneği olarak Afrika ve Asya kıtalarında su sıkıntısı problemi yaşayan milyonlarca insanın her türlü ihtiyacını giderebileceği temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalar yapıyoruz.

Vuslat Derneği olarak Afrika ve Asya kıtalarında su kuyusu açmaktayız.

Vuslat Derneği bağışçılarının desteğiyle bugüne kadar Afrika ve Asya’da 1246 su kuyusu açarak yüzbinlerce insanın yüzünde tebessüm, dilinde dua, yaşamında ferahlığa vesile olmuştur.

Su kuyusu çalışmaları yaklaşık 6 ay sürmektedir. Bölge ve o bölgeden yaşanabilecek sıkıntılara göre bu süre değişiklik gösterebilir.

Bağışlarınızla açılan su kuyularının denetim ve takibi ekiplerimiz tarafından yapılır. Su kuyusu açılan bölgelerde sorumlu kişiler belirlenir ve arıza durumunda müdahale edilir. Su kuyularının herhangi birinden arıza bilgisi ulaştığında, tamirat ve benzeri sorumluluklar yerine getirilir. Yapılan denetimler sonucu üç yılı aşmış olan su kuyularında tespit edilen arızalar için tamirat projeleri yapılır.

Asya ve Afrika’da açtığımız su kuyuları derinliği, coğrafi koşulları, hizmet vereceği nüfusa göre büyük-küçüklük seçenekleri sebebiyle farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda su kuyuları 5.000 TL ve 25.000 TL’ye açılmaktadır.

Su kuyusu projesi nihayete erdiğinde bununla ilgili hazırlanmış olan bir adet su kuyusu fotoğrafının bulunduğu fotoğrafın plaketi ve yapımından açılışına kadar olan sürecin çekimlerinin bulunduğu usb bellek tarafınıza teslim edilmektedir.

Evet bulunabilirsiniz. Dilediğiniz miktarda bağış yaparak su kuyusu projelerine destek verebilirsiniz. Bağışlarınız ortak bağışlı su kuyularında kullanılır.

Evet açtığınız su kuyusuna dilediğiniz ismi verebilirsiniz.

Web Tasarım & Yazılım