Sudan’da Şebekeli Büyük Su Kuyusu Hizmet Vermeye Başladı

Temiz ve içilebilir suya ulaşmakta sorun yaşayan Asya ve Afrikalı kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermeye ve zor şartlar karşısında verdikleri mücadeleye destek olmaya devam ediyoruz. Su Çözümleri çalışmalarımız kapsamında inşa ettiğimiz Su Kuyusu, Şadırvan ve Çeşmeli Su Kuyusu projelerimize ek olarak Şebekeli Su Kuyusu projemizin ilkini Sudan’da hayata geçirdik. Sudan’ın Omdurman şehrinde hizmete sunduğumuz Ramazan-ı Şerif Şebekeli Su Kuyusu 1000 haneye su ulaştırıyor ve yaklaşık 5000 kişinin temiz ve içilebilir sudan istifade etmesini sağlıyor.

Yerden 120 metre derinliğe ulaşan bir sondaj sonrasında temiz ve içilebilir suya ulaştığımız Şebekeli Su Kuyusu, içerisinde 5000 litrelik büyük bir depoyu barındırıyor. Bu depodan evlere su ulaşımını sağlayacak şebeke hattımız ise birinci sınıf kaliteli borulardan oluşturuldu. Böylece açılan kuyumuz daha uzun ömürlü kullanılabilecek. Şebeke sisteminin devreye girmesi için gerekli olan elektrik ise inşa edilen jeneratör odasındaki 25 kW’lık jeneratör ile sağlanıyor. Bu sistem sayesinde kuyumuzdan elde ettiğimiz su bölge halkının evlerine kadar ulaşabiliyor.

Ramazan-ı Şerif Su Kuyumuzun açılışına katılan Yönetim Kurulu Başkanımız Selçuk Taştan ve beraberindeki heyet, Sudanlı kardeşlerimiz tarafından büyük bir coşku ile karşılandı. Siz değerli bağışçılarımız ve Türkiye için dualar eden Sudanlı kardeşlerimizin ve kuyu açılışı sonrasında fışkıran su ile şakalaşıp gülücükler saçan yavrularımızın mutluluğunu paylaşmak, bizlere, insani yardım adına gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarımızda güç katan en büyük faktörlerden birini oluşturuyor.

Şebekeli Su Kuyusu projemizin ikincisini yine Sudan’da, çöl bölgesi diyebileceğimiz kırsal bir alanda gerçekleştireceğiz. Adını 15 Temmuz Şehitleri Şebekeli Su Kuyusu olarak belirlediğimiz kuyumuz 500 bin liralık bir maliyete sahip. Siz değerli bağışçılarımızın 1000 TL fon tutarıyla ya da dilediği miktarda yapacağı bağışlar ile bu hayırlı projenin de tamamlanacağı gün için çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.