Suriye Yardım Kampanyası

Suriye’de iç savaşın ardından her geçen gün büyüyen sıkıntılar üzerine bir de emperyal güçlerin kirli emellerini yarıştırdıkları zorlu bir dönem yaşanıyor. Savaşın 10. Yılında 500 bin insan yaşamını yitirirken, 2 milyon insan sakat kaldı. 7 milyonun üzerinde insan ise evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Suriye Yardımları

Vuslat Derneği olarak ilk dönemden itibaren insani yardım çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürdüğümüz Suriye’nin kuzey bölgesinde, terörden arındırılan ve mazlum halk için kurulan kamplarda hayati önem taşıyan hizmetler gerçekleştiriyoruz.

1 milyondan fazla insanın sınırımıza yakın noktalarda sayısı beş yüzün üzerinde olan çadır kamplarında verdiği yaşam mücadelesi devletimiz ve tüm sivil kuruluşların desteğiyle mazlumlar adına bir nebze hayata tutunma vesile oluyor. Gıda, giyim, barınma, yakacak, ev gereçleri ve nakdi yardım çalışmalarımızla mazlum kardeşlerimize uzanan elimiz tarih boyunca taşıdığımız sorumluluğun bugün ki mihenk taşı niteliğinde.

Suriye Soba Yardımı
Suriye Soba Yardımı

Soba

1 milyondan fazla insanın çadırlarda yaşam mücadelesi verdiği şu günlerde, her aile için hem ısınmak, hem yemek pişirmek, hem de sıcak su temin etmek için tek çözüm yolu; soba.

Onlar için birçok şey ihtiyaç; halı, battaniye, ekmek, yağ, bakliyat, bot, mont, yakacak, temizlik malzemesi… Evet bir insanın olmazsa olmaz diyebileceği her şey onlar için şuanda ihtiyaç.

En büyük ihtiyaçların başında gelen soba yardımları için çadır kentlerde sobası olmayan her aileye bir soba ve gerekli malzemelerini veriyoruz.

4 boru, 1 dirsek ve bir kovalı sobadan oluşan soba takımını 250 TL karşılığında siz de bir aileye hediye edebilir, bedenlerini ve kardeşliğimizi ısıtabilirsiniz. Ayrıca SOBA yazıp 6067’ye göndereceğiniz SMS ile 10 TL katkıda bulunabilirsiniz.

Suriye Kumanya Yardımı
Suriye Kumanya Yardımı

Gıda Kumanyaları

Çadırlarda yaşayan yüzbinlerce insanın yeme-içme ihtiyaçları dışarıdan gelen yardım çalışmaları ile karşılanıyor. Zira çadırların yer aldığı kırsalda ne bir yemek, ne bir ekmek ihtiyacının karşılanabileceği yer veya maddi imkan söz konusu değil. Küçük bağışlarla büyük gönüller kazanabilir, mazlumların sofrasına aş olabiliriz. Temel gıda malzemeleri ve kahvaltılık ürünlerin yer aldığı gıda kumanyalarını 250 TL karşılığında çadırlarda yaşayan ihtiyaç sahibi bir ailemize ikram edebilirsiniz.

Suriye Giyim Yardımı
Suriye Giyim Yardımı

Giyim Malzemeleri

Kırsal alanda boş buldukları bir yere çadırlarını kurarak hayatta kalmaya çalışan mazlumların, yağmur çamur içerisinde kıyafetleri kullanılmaz hale geliyor. Birçok ailenin ve çocuklarının hava koşullarına uygun kıyafeti bile olmadığı görülen çadır kamplarda, başta çocuklar olmak üzere kardeşlerimizi baştan aşağı giyindirerek giysi ihtiyaçlarını gideriyor ve kendilerine bayram sabahı sevinci yaşatıyoruz. Bir kişinin giyindirme bedeli 250 TL ‘dir.

Suriye İftar Yardımı
Suriye İftar Yardımı

Ümmet Sofraları

Kampların en temel ihtiyacı olan günlük sıcak yemek dağıtımı ile birlikte topluca kurduğumuz sofralar ve çadırlara tek tek nüfus sayısınca paketli olarak ikram ettiğimiz yemek çalışmalarımıza Ümmet Sofraları diyoruz. Siz de bir kişinin yemek ikramını 25 TL karşılığında, 100 kişilik bir ümmet sofrasını da 1000 TL karşılığında kurabilirsiniz.

Suriye Battaniye Yardımı
Suriye Battaniye Yardımı

Battaniye Yardımları

Hemen yanı başımızda yaşanan tüm bu hadiselere karşı dünya sessiz kalsa da, herkes üç maymunu oynasa da suçsuz, masum sivil halkın bu ahvalini görmezden gelemezdik. Aziz milletimiz her daim olduğu gibi hamiyetperver anlayışının ve vicdani sorumluluğunun gereğini yerine getireceğine inancımız tamdır.

Bağışçılarımızın desteğiyle binlerce aileye çadırda süren zorlu yaşamlarında yaz-kış en temel ihtiyaçları olan battaniye yardımlarımız ile destek oluyoruz. Dağıttığımız binlerce battaniyeden birine de siz vesile olabilir, bir ailenin yuvasını ısıtabilirsiniz. Battaniye bedeli 100 TL ‘dir.

Suriye Briket Evler
Suriye Briket Evler

Briket Evler

Sınırımızda çadırlarda yaşayan yüz binlerce insanın en büyük hayali briketten de olsa dört tarafı kapalı bir mahrem yapıya yerleşebilmek. İdlib ve Azez bölgesinde inşa ettiğimiz briket evlerle çadırlardan aldığımız kardeşlerimizi su deposu olan, wc ve banyosu bulunan, iki odalı briket evlere yerleştirdik.

Suriye Ekmek Yardımı

Ekmek Yardımları

Çadır kamplarda dağıtılan ekmekler sizlerin desteğiyle kardeşlerimize ulaşıyor, sofralarına aş gönüllerine ümmet umudu oluyor. Sizler de un ve ekmek dağıtımlarına destek olabilirsiniz.

Suriye Zekat Yardımı

Zekat

Çatışmalardan kaçarak evini yurdunu ve tüm yaşam olanaklarını terk etmiş çadırlarda yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize zekatlarınızı ulaştırıyor, muhtacın sıkıntısını giderip derdiyle dertleniyoruz.

Suriye yardım seferberliği; savaştan etkilenerek ülkemiz sınırına sığınan Suriyelilerin gıda, giyim, sağlık, ısınma ve barınma gibi hayati ihtiyaçlarını gidermeyi hedefleyen bir yardım kampanyasıdır.

Hayırseverlerimizin bizlere emaneti olan gıda paketi, giyim paketi ve briket ev bağışları derneğimizin acil yardım ekipleri tarafından Suriye sınırına ulaştırılır.

Derneğimiz Suriye halkının temel ihtiyaçlarını gidermek için bölgeye gıda paketi, giyim paketi, battaniye, ilaç, soba ve briket ev yardımları ulaştırmaktadır.

Web sitemizdeki “bağış yap” bölümünden, hesap numaralarımıza havale-eft yaparak, 0212 659 28 80 numaralı çağrı merkezimizi arayarak yada dernek merkezlerimize gelerek makbuz karşılığında; gıda paketi, giyim paketi ve briket ev bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Soba 250 TL
Gıda Kumanyaları 250 TL
Giyim Malzemeleri (Çocuk Giydirme) 500 TL
Ümmet Sofraları 1000 TL
Battaniye Yardımları 100 TL
Briket Evler (Suriye Genel Bağış)
Ekmek Yardımları (Suriye Genel Bağış)

Hayırseverlerimiz Suriye halkına destek olmak için SURİYE yazıp 6067’e SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirler.