Tanzanya Ümmet Sofraları - Ramazan 2019 | Vuslat Derneği

Tanzanya Ümmet Sofraları – Ramazan 2019

Tanzanya’da sofralar kurduk, gönüllere misafir olduk.

Vuslat Derneği olarak sadece ülkemizde değil, tüm İslam coğrafyalarında iyiliğe vesile oluyoruz. Ümmet Sofraları projemiz vesilesiyle uzaklardaki kardeşlerimiz ile lokmamızı paylaşıyor, Ramazan’ın rahmet ve bereketini bölüşüyoruz.

Allahu Teala bize şöyle buyuruyor: “Siz, insanların iyiliği için ortaya çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz; iyiliği emreder, kötülükten meneder ve Allâh’a îmân edersiniz…” (Âl-i İmrân, 110)

İşte tamda bu yüzden hayırlı bir ümmet olabilmek niyetiyle, uzak yakın ayırt etmeksizin iyiliği ulaştırmak için çabalıyoruz. Bugün çabalarımızın bir meyvesine daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Bağışçılarımızın kıymetli destekleri ile Tanzaya’da kurulan iftar sofrasından, medreselerinde eğitimlerine devam eden ilim talebesi kardeşlerimiz nasiplendiler. Dualarından ülkemizi ve hayırseverlerimizi eksik etmeyen mazlum talebeler bugün iftarlarını yalnız olmadıklarını ve hatırlandıklarını bilerek açtılar

Arakan Kampları, Bangladeş, Pakistan, Sri Lanka, Hindistan, Nepal, Somali, Nijerya, Kenya, Kamerun, Tanzanya, Fildişi Sahili, Etiyopya, Güney Sudan, Madagaskar, Uganda, Peru, El Salvador, Yemen, Kudüs ve Gazze’de Ramazan-ı Şerif boyunca ümmet sofraları kurarak hayırlara vesile olmaya devam edeceğiz.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım