Ümmet Sofraları - Ramazan 2020 | Vuslat Derneği

Ümmet Sofraları – Ramazan 2020

Bir lokma ekmeğin, bir tas sıcak yemeğin paylaşıldığı sofradır Ümmet Sofrası. Ramazan’ın sevincini kilometreleri aşarak paylaşmaktır. Bir tebessüm ile kalpleri ısıtmaktır. Biz her Ramazan’da mesafelere aldanmaz, iyilik ile yola koyulur, kardeşliğin hüküm sürdüğü sofralarda buluşuruz. Çünkü ihtiyacımız var birbirimize, birlik olmaya; en çok da paylaşmaya!

İnsanoğlu ne yazık ki dünyanın nimetlerini hiç bitmeyecek gibi umursamazca kullandı. Bir yandan değişen iklim, bir yandan asırlardır süren susuzluk problemi nedeniyle Afrika ve Asya’nın çok sayıda bölgesinde hayat durma noktasına gelmiş durumda. Susuzluk nedeniyle hayati ihtiyaçlarını gideremeyen toplumlar tarım ve hayvancılık yapamıyor, geçimlerini sağlayamıyor ve yiyecek sıkıntısı yaşıyor. Afrika ve Asya’da her gün, çok sayıda insan susuzluk ve açlığın kaçınılmaz sonuna giderek daha da yaklaşıyor. Bu durum ne yazık ki dünyanın geri kalanı tarafından yok sayılıyor. Unutulan mazlum coğrafyalar, kendi kaderlerine mahkum bırakılmış durumdalar. Bir lokma ekmeğin, bir yudum suyun hasretiyle geçen günler, özellikle Ramazan ayında kendini daha da çok hissettiriyor. Bu bölgelerde yaşayan kardeşlerimiz, iyiliği umut ederek yaşama tutunuyorlar.

Vuslat Derneği olarak bizler Arakan Kampları, Bangladeş, Pakistan, Sri Lanka, Hindistan, Nepal, Somali, Nijerya, Kenya, Kamerun, Tanzanya, Fildişi Sahili, Etiyopya, Güney Sudan, Madagaskar, Uganda, Peru, El Salvador, Yemen, Kudüs ve Gazze’de Ramazan-ı Şerif boyunca ümmet sofraları kurarak hayırlara vesile olmayı hedefliyoruz. Bu Ramazan’da bir mazluma iftar vermek için sizler de vuslat.org.tr web sitemizi ziyaret edebilir ya da 0212 659 28 80 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşarak Ümmet Sofraları’na destek olabilirsiniz.

Hafız ailesi iftarı 1 kişi 10 TL, iftar kardeşliği 1 aile 100 TL, Ümmet sofrası 100 kişi 1000 TL

İFTAR yaz 6067’ye gönder 10 TL bağışta bulun.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım