Vuslat Derneği Güvenilir midir? | Vuslat Derneği

Vuslat Derneği Güvenilir midir?

Vuslat

Sürekli büyüyen ve genişleyen faaliyet alanlarıyla insanlığa hizmet etmek ve her insanın vuslatına vesile olmak için çıktığımız yolculuk 2002 yılında Erzurum’da başladı. Mazlum ve mağdur coğrafyaların her daim yanında olma gayretimiz, vahdete erişme azmimiz ilk günkü heyecanla 2012 yılında İstanbul’da başlayan faaliyetlerimizle devam ediyor. Gönüllere kavuşmak için çıkılan yolculukta artan gönüllü ve bağışçıların destekleri ile birçok hayırlı çalışmayı hayata geçirmiş ve tüm inancımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Başta mazlum coğrafyalar olmak üzere insanlara iyiliğin kavuşmasını sağlamak, birliğe erişmek adına tüm alanlarda hizmet etmeyi kendine şiar edinmiştir.

“Kavuşmak Ne Güzel” diyen Vuslat Derneği, derneğin kurulduğu ilk günden bu yana dur durak bilmeden, iyiliğe muhtaç tüm insanlara yardım elini uzatmayı ve hayatlarına dokunmayı sürdürüyor. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da birçok alanda hizmet veren dernek, destekçisi olan hayırseverler marifetiyle çalışmalarını her geçen gün daha da kapsamlı hale getirebilmek için çaba sarf ediyor. Yurt dışında mazlum ülkelerde su kuyuları açan, kurban bağışları yapan, her gün binlerce kişiye ekmek dağıtan, yardıma muhtaç kimselere eşya yardımları, gıda yardımları yapan Vuslat Derneği’nin bu tip sosyal yardımlarının yanında ilmi yardımları da bulunmaktadır. Hafız ve Hafize yetiştirilmesine, İslam dininin evrensel değerlerinin tüm dünyada yayılmasına olanak sağlayan Vuslat Derneği’nin faaliyetleri ve maliyetleri İçişleri Bakanlığı, İlgili Dernekler Müdürlüğü tarafından sürekli denetlenmektedir. Yardım faaliyetlerinde ve ürettiği ilme faydalı projelerinde her daim şeffaflığa önem veren dernek aynı zamanda bağımsız bir denetim kuruluşu tarafından da belirli periyotlarla denetlenmektedir.

İnsanlığa faydalı olacak tüm alanlarda aktif olarak hizmet vermeyi kendine şiar edinen derneğin faaliyetleri önemli ölçüde erdemli ve iyiliksever bağışçıları sayesinde mümkün olabilmektedir. Bağışçılarını faaliyetlerinden ve projelerinden düzenli olarak haberdar eden ve bağışçılarına duyduğu minneti daima dile getiren dernek bünyesinde yapılan tüm çalışmalar kamuoyunda da paylaşılmaktadır.

Vuslat Derneği, günümüz dünyasının en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan biri haline gelen insani yardım çalışmalarının öncüsü olma yolunda, kalıcı çözümler üreterek, mazlum coğrafyalara adalet getirme düşüncesinde, yoksulluk ve insani krizlerin takipçisi olup yerinde müdahaleler ile sorunları çözme uğruna yük omuzlayan, geleceğe umutla bakan örnek şahsiyetlerin yetiştirilmesini sağlayıp bu vesile ile dünyanın kavuşacağı adaletin özleminde olan ve çalışmalarına bu minvalde yön veren bir düstur ile gayret etmektedir.

Vuslat Derneği, gönüllere kavuşmak için çıktığı bu yolculukta faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.

Ulusal basında yer alan faaliyetlerimizi görmek için tıklayınız.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım