Vuslat Derneği Güvenilir midir? | Vuslat Derneği

Vuslat Derneği Güvenilir midir?

Vuslat Derneği Güvenilir midir?

2005 yılında Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür ve Eğitim Derneği olarak Erzurum’da kurulan ve 2012 yılı itibariyle İstanbul’da faaliyetlerini yürütmeye başlayan Vuslat Derneği, öncelikli olarak insanlığın evrensel ve İslami değerlere sahip bir yaşam sürmesini hedeflemektedir. Bu düsturla çalışmalarını yürüten dernek, hem maddi hem de manevi olarak mazlumların ve güçsüzlerin yanında olmaya, ilim sahibi gençlerin hayatını kolaylaştırmaya devam etmektedir.

“Halka hizmet Hakka hizmet” diyen Vuslat Derneği, derneğin kurulduğu ilk günden bu yana dur durak bilmeden yardıma muhtaç tüm mazlumlara yardım elini uzatmayı ve hayatlarına dokunmayı sürdürüyor. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da birçok alanda hizmet veren dernek destekçisi hayırseverler çalışmalarını her geçen gün daha da kapsamlı hale getirebilmek için çaba sarf ediyor. Yurt dışında mazlum ülkelerde su kuyuları açan, kurban bağışları yapan, her gün 5 bin kişiye ekmek dağıtan, yardıma muhtaç kimselere eşya yardımları yapan Vuslat Derneği’nin bu tip sosyal yardımlarının yanında ilmi yardımları da bulunmaktadır. Hafız ve Hafize yetiştirilmesine, İslam dininin evrensel değerlerinin tüm dünyada yayılmasına olanak sağlayan Vuslat Derneği’nin faaliyetleri ve maliyetleri İçişleri Bakanlığı, İlgili Dernekler Müdürlüğü tarafından sürekli denetlenmektedir. Yardım faaliyetlerinde ve ürettiği ilime faydalı projelerinde her daim şeffaflığa önem veren dernek aynı zamanda bağımsız bir denetim kuruluşu tarafında da belirli periyotlarla denetlenmektedir.

İnsanlığa faydalı olacak tüm alanlarda aktif olarak hizmet vermeyi kendine şiar edinen derneğin faaliyetleri önemli ölçüde erdemli ve fazilet sahibi bağışçıları sayesinde mümkün olabilmektedir. Bağışçılarını faaliyetlerinden ve projelerinden düzenli olarak haberdar eden ve bağışçılarına duyduğu minneti daima dile getiren dernek bünyesinde yapılan tüm çalışmalar kamuoyunda da paylaşılmaktadır.

Her geçen gün artış gösteren gönüllü ve bağışçı sayısı ile de kendini ispatlamış olan Vuslat Derneği’nin en büyük referansı ise her gün yardım elini uzattığı binlerce mazlum ve dualarını hep üzerinde hissettiği ilim sahibi talebeleridir.


Web Tasarım & Yazılım