Vuslat Derneği Medrese Eğitimi | Vuslat Derneği

Vuslat Derneği Medrese Eğitimi

Medrese eğitimi İslam âlimleri yetiştirmek, İslam dininin esaslarını yaymak ve Kuran-ı Kerim gelecek nesillere doğru ve etkili bir biçimde aktarılması için büyük önem taşır. Medreselerde eğitim gören ilim talebeleri, hafız ve hafize adayları eğitimlerini tamamladıktan sonra farklı medreselerde görev alarak yeni İslam âlimlerinin yetiştirilmesinde önemli rol oynarlar.

Vuslat Medreseleri

Dinimizin, kültürel değerlerimizin ve İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in (S.A.V) sünnetlerinin gelecek nesillere doğru biçimde aktarılması, ahlakı güzel ve İslam’a vakıf olan gençler yetiştirilmesi için medrese eğitimlerinin yaygınlaştırılması gerekmektedir. Bu bilinçle yola çıkan Vuslat Derneği de körpe bilinçlere İslam’ı ve Kuran-ı Kerim’i nakşedebilmek adına canla başla çalışmaya devam etmektedir.

Erzurum Aziziye’de 61 dönüm alanda hayata kazandırdığımız ve toplamda 5 bin ilim talebesine eğitim vermeyi hedeflediğimiz Dev Külliye Projesi- İslami İlimler Akademisi bünyesinde yer alan medresede de hafız ve hafizeler yetiştiriyor, İslam dininin en güzel biçimde aşılanması ve Kuran-ı Kerim’in korunması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İslami İlimler Akademisi kapsamında verilen eğitimlerimiz tamamen İslam dinini doğru ve etkili biçimde genç dimağlara nakşetmeye dayalı olarak ilerliyor.

Vuslat Derneği Eğitim

Gençlerimize güzel ahlakı ve Hz. Muhammed (S.A.V) sünnetlerini öğretiyor, hayatlarını da bu doğrultuda yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Dev Külliye Projesi bünyesinde yer alan medresemizde eğitim gören ilim talebelerimiz arasından ileride büyük İslam âlimleri çıkacağına inanıyor ve bu inancın verdiği güçle İslami eğitimi yaygınlaştırmak için hem Türkiye’de hem de dünyanın birçok farklı coğrafyasında çalışmaya devam ediyoruz.

Vuslat Derneği tarafından hayata kazandırılan Dev Külliye projesi bünyesine bağışta bulunmak ve daha çok ilim talebesinin yetişmesini sağlamak için sizler de desteklerinizi bize ulaştırabilirsiniz. Vuslat Derneği web sitesi üzerinde dilediğiniz alandaki çalışmalarımıza online bağışta bulunabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. İsterseniz derneğimizde makbuz karşılığında nakdi yardımda bulunabilir ya da bizi arayarak tüm insani yardım çalışmalarımız ve İslami eğitim çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Medrese Eğitimi

Körpe dimağların ele geçirilmeden gerçek İslam esasları ile tanışmasında, Kuran-ı Kerim’in muhafızlığını üstlenen hafız ve hafizeler yetiştirilmesinde sizler de destek olabilirsiniz.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım