Vuslat, Mazlum Coğrafyalara Umut Olmaya Gidiyor | Vuslat Derneği

Vuslat, Mazlum Coğrafyalara Umut Olmaya Gidiyor

Vuslat, Mazlum Coğrafyalara Umut Olmaya Gidiyor

Vuslat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda vekaletinizle Asya ve Afrika’da kurbanınızı kesiyor ve Bayram günü itibariyle kesilen kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

“O halde, Rabbin için namaz kıl kurban kes.” (Kevser/2) İlahi makamdan alınan emir ile yola çıkan Vuslat Derneği, Yurtdışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması üzere vekaletlerinizi alarak, İslami usüller ile hijyenik ortamda kesilen kurban etlerinin yetime, yoksula ve ilim talebelerine umut olmasına vesile oluyor.

VUSLAT, VEKALETİNİZLE EMANETİZE SAHİP ÇIKIYOR.
Kesim esnasında tüm dini kurallara titizlikle riayet edilirken kurbanlar Vuslat Derneği görevlileri gözetiminde bağışçıların isimleri okunarak, sırayla kesiliyor. Her bir büyükbaş hayvan kesiminde 7 hisse sahibinin adı sırayla okunduktan sonra kesim gerçekleştiriliyor. Kesim sonrası soğuk hava depolarında dinlendirilen etler yağ ve sinirlerinden ayrılarak 5 kilogram kemiksiz et olarak paketleniyor. Paketlenen etler, şoklanarak dondurulur ve kesim merkezlerinden dağıtımların yapılacağı merkezlere soğuk hava tertibatlı araçlarla gönderiliyor.
Dağıtım merkezlerine getirilen şoklanmış paketlerdeki kurban etleri, Vuslat Derneği tarafından hiç bekletilmeden önceden belirlenmiş medreselere ve ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim ediliyor.

KURBAN KESİM VİDEOSU
Kurban kesimi gerçekleştikten sonra dernek tarafından mesaj yoluyla ve aranarak bilgilendiriliyor, kesim videoları bağışçıya mesaj yoluyla iletiliyor.

KURBAN BAĞIŞIMI NASIL YAPABİLİRİM?
Vuslat Derneği, bu yıl kurban hisse bedelini 500TL olarak belirledi. Kurban bağışlarınızı vuslat.org.tr web sitesinden, hesap numaralarına EFT/HAVALE yoluyla veya dernek merkezinden yapabilir, 0212 659 28 80 numarasını arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım