Yemen Acil İnsani Yardım

Ortadoğu’nun en yoksul ülkelerinden olan Yemen’de yıllardır devam eden savaş nedeniyle milyonlarca insan mağdur durumda. Ülkenin stratejik önemi ve ekonomik çıkarlar uğruna başlatılan savaşta, uluslararası ve bölgesel aktörler savaşı daha da alevlendirerek zulmü her geçen gün artırıyor.

Yemen Acil İnsani Yardım

Sürekli bombalar yağan şehirlerde yaşayan Yemenliler insani krizin en ağırını yaşıyor. Mayın tarlalarıyla dolu kırsal bölgelerde yaşayanlar ise çok daha kötü şartlarda yaşamak zorunda. Çocuklar mayın ve bombalar sebebiyle hayatını kaybediyor, babalar ve analar açlıktan ve susuzluktan vefat ediyor.

En az 100 bin insanın savaş nedeniyle hayatını kaybettiği Yemen, BM tarafından açıklanan raporda dünyanın “en büyük” insani kriz bölgesi olarak tanımlanıyor. Altı yıldan uzun süren savaş sebebiyle ülkede yaşayan 28 milyon insanın 24 milyonu, insani yardıma ihtiyaç duyuyor.

Nüfusun %80’i insani yardımlar olmadan yaşamını sürdüremiyor. 5 milyon insan kıtlığın eşiğine geldi. Ülkede sağlık hizmetleri verilemiyor. Çocuklar okula gidemiyor, anneler çocuklarına verecek bir tas yemek bulamıyor.

Ümmet Sofraları

Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın müjdecisi olan üç aylarda ve kandil günlerinde Vuslat Derneği olarak Yemen’de “Ümmet Sofraları” kuruyor, mazlum halkı sıcak yemekle, ümmeti kardeşlik sofrasıyla buluşturuyoruz.

Yemen Acil İnsani Yardım

Yemen’de yaşanan açlık sebebiyle halkın en çok ihtiyaç duyduğu yiyecek ve gıda ürünlerine destek olarak bir kardeşimizin daha açlık nedeniyle ölmesine engel olabilirsiniz. Rahmet ve mağfiret günlerinde bu hayra ortak olarak mazlumları kardeşliğe kavuşturabilir, kurtuluşa vesile olabilirsiniz.

Bir kişilik iftar bedeli 25₺, toplu iftar bedeli 1000₺’dir.

Gıda yardımları

Bölge halkının en çok ihtiyaç duyduğu yardımların başında temel gıda maddeleri gelmektedir. Ülkenin tamamına yakını açlık ile pençeleşirken bu coğrafyalara ulaşmak, oradaki mazlumları iyiliğe kavuşturmak gayretindeyiz.

Bölge halkının temel ihtiyaçlarını karşılayacak gıda yardımlarını bağışçılarımızın desteğiyle Yemenli kardeşlerimize dağıtıyor, mazlumların hayır dualarını alıyoruz.

Yemenli kardeşlerimiz insani yardımlar olmadan yaşamlarını sürdüremiyor ve hayatlarını kaybediyorlar. Bağışlar olmadan geçirilen bir gün onlar için ölümle sonuçlanıyor. Masum yavrular ölmesin, şefkat ve merhamet dünyaya hakim olsun gayretiyle sürdürdüğümüz çalışmalara destek olarak bir kardeşimizin berekete kavuşmasına vesile olabilirsiniz.

Yemen Acil İnsani Yardım

Zekat yardımları

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayını bir vesile bilip Yemen’de zekat ve fitre dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Zorlu koşullarda yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize bir nebze de olsa destek olmak için gayret ediyoruz.

“Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin; önceden kendiniz için hayır olarak neyi takdim ederseniz, onu Allah Katında bulacaksınız. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızı görendir.” (Bakara Suresi, 110)

Siz de zekatlarınızı Yemen’e ulaştırarak dünyanın en mazlum coğrafyasına umut olabilirsiniz.

Derneğimize yaptığınız bağışın Yemen’de kullanılmasını beyan ederek, Yemen’e yardım edebilirsiniz.

Afrika’ya yardım yapmak için sitemizin bağış yap kısmını kullanabilir, derneğimizi ziyaret edebilir ve banka aracılığı ile bağış yapabilirsiniz.

Yardıma muhtaç insanlara yardım etmek için dernek faaliyetlerimize gönüllü olarak katılabilir, derneğimize ayni ve nakdi bağışta bulunabilirsiniz.

Vuslat Derneği, yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine yardım etmektedir.