Yemen İçin Acil Gıda Yardımı | Vuslat Derneği

Yemen İçin Acil Gıda Yardımı

Yemen İçin Acil Gıda Yardımı

17 Milyon insanın açlık sınırında olduğu, halkının %78’inin yoksullukla mücadele ettiği Yemen tüm dünyadan acil yardım bekliyor.

Son dönemlerin en sıkıntılı günlerini geçiren Yemen’de bir çok bölgeye savaş ve çatışmalar sebebiyle girilemediğini kaydeden Keleş, mümkün olabildiği kadarıyla daha çok bölgeye ve insana ulaşabilme gayretindeyiz. Daha önce ulaştırdığımız gıda yardım kumanyaları ile temel ihtiyaç malzemeleri olan yağ, un, şeker ve pirinçleri ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye daha ulaştırmayı hedefliyoruz.

Milletimiz tarih boyunca daima mazlumun, yolda ve darda kalanın yardımcısı olmuş, kimliğine, rengine, diline bakmaksızın insani görevinden hiçbir zaman kaçınmamıştır. Kardeş Yemen halkının içinde bulunduğu savaş ve çatışma ortamı bizleri hem derinden üzmekte hem de sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere harekete geçirmektedir. İnanıyoruz ki daha önce olduğu gibi bugün de zor durumda olan Yemen halkına necip milletimiz el uzatacak, sıkıntısına derman olmaya çalışacaktır.

Rakamlarla Yemen’in Acı Hali

Yemen’de 17 milyon insan açlık sınırında, Yemen halkının %78’i yoksul, 8 milyonu çocuk 15 milyon insan temiz suya erişemiyor. Koleradan etkilenen 1.2 milyon insan var. Savaşlar sonucunda 50 bin insan, açlıktan dolayı ise 85 bin çocuğun öldüğü tahmin ediliyor. Eğitim tamamen durmuş durumda, sağlık koşulları 21. Yüzyıl dünyasında utanç duyulacak düzeyde, çevre ülkelerin uyguladığı ambargo sebebiyle sivil halk temel gıda malzemelerine erişemiyor ve açlık krizi yaşanıyor.

Daha öncesinde desteklerini esirgemeyen tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyor, mazlum Yemen halkına yeniden bir yardım seferberliği ile el uzatılmasını tüm vatandaşlarımızdan diliyoruz.
Hayırseverlerimiz, Yemen’e 100 lira karşılığında gıda kolisi bağışında bulunabilir.

Bağış Yap


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım