Fitre Bağışı

Ramazan ayının bereketini ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanıza vesile oluyor, fitre ve fidye bağışlarınızı 4 kıta 20 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Yurt içinde ve yurt dışındaki insani yardım çalışmalarımızı Ramazan ayında desteklerinizle arttırıyor, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için gayret ediyoruz. Ramazan ayında rızkınızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanıza vesile olacak fitre ve fidye sadakaları ile yetimlerin, öğrencilerin, yaşlı, engelli ve yoksul ihtiyaç sahiplerinin eksiklerini gideriyoruz.

Fitre Bağışı Nedir?

Fitre bağışı, fitre bağışlamak isteyen kişinin bağışlayacağı miktarı herhangi bir vakıf, dernek veya STK'ya bağışlaması anlamına gelir. Bir kişinin doğrudan ihtiyaç sahibi bir kişiye değil, bir STK aracılığı ile fitre vermesi, fitre bağışı olarak adlandırılır. Ancak bu bağışın fitre olarak kullanılmasının kuruma bildirilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Bağışlar fitre olarak kullanılmalı ve ihtiyaç sahiplerine nakdi veya mal şekilde verilmelidir.

Vuslat, 22 yıllık tecrübesiyle bağışçılarından fitre kabul etmekte ve bu fitreleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Fitre Bağışı

Fitreleriniz Nerede ve Niçin Kullanılıyor?

Fitreleriniz ülkemizde ve Asya-Afrika kıtalarındaki ihtiyaç sahipleri için kullanılmaktadır. Hayırsever bağışçılarımızın fitrelerini ulaştırdığımız ihtiyaç sahiplerine; yurt içindeki çeşitli medreselerde eğitim gören ilim talebeleri, Afrika ve Asya’daki yetimhanelerde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren yetim yavrularımız ve temel gıda malzemelerini temin etmekte zorlanan aileler örnek olarak verilebilir.

Nasıl Fitre Bağışı Yapabilirim?

Fitre bağışınızı Ramazan ayının son gününe kadar yapmış olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yaptığınız bağış fitre olarak değil sadaka cinsinden bir bağış olarak değerlendirilir. Fitre bağışınızı;

  • Genel Merkezimizi ziyaret ederek,
  • vuslat.org.tr web sitemizden online olarak,
  • Hesap numaralarımıza FAST/HAVALE/EFT yaparak,
  • 02126592880 numaralı Çağrı Merkezi’mizi arayarak yapabilir, yurt içindeki ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürebilirsiniz.