Kadir Gecesi Özel Çalışmalarımız

Ramazan ayının heyecanı, hayırsever bağışçılarımız ile onlarca ülke ve on binlerce insana dokunan iyilik seferberliğimiz ile devam ediyor. İçerisinde bulunduğumuz bu mübarek ay, şu günlerde içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni barındırıyor. Peygamber efendimizin (s.a.v) belirttiği üzere Ramazan ayının son 10 gününü ibadet ve dua ile geçirmek, ihtiyaç sahibinin ihtiyacını gidermek ve sadaka vermek günahlarımızın affına vesile oluyor.

Ramazan ayının son 10 günü içerisinde bulunan Kadir Gecesi’ni, efendimizin (s.a.v) ifadesi ile tekli gecelerde aramak gerekiyor. Tekli gecelerden biri olan 27. gecenin ise kuvvetle muhtemel Kadir Gecesi olduğu hocalarımız ve Diyanet İşleri Başkanlığı’mız tarafından bildiriliyor.

Bizler, Ramazan ayının 27. gününde başta Gazzeli kardeşlerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi bir halka sahip olmasına rağmen Gazzeli kardeşlerimize gerçek manada en güçlü desteği veren Yemen’e ve Afrikalı kardeşlerimize desteklerinizle yardımlar ulaştırıyoruz.

Kadir Gecesi Özel Çalışmalarımız

Kadir Gecesi’ne Özel Gazze Kumanya Dağıtımı

Gazze halkı, Ramazan ayını Siyonist İsrail’in bombardımanları ve ablukası altında geçiriyor. İsrail’in saldırılarının başladığı 7 Ekim tarihinden itibaren Gazze’de -hamdolsun- birçok yardım çalışması gerçekleştirmek nasip oldu. Ramazan ayında da Gazzeli kardeşlerimize hem iftarlık sıcak yemek dağıtımlarımızla hem de zekat, fitre ve fidye sadakalarını ulaştırarak destek olduk.

Mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken Gazzeli kardeşlerimizin temel gıda ihtiyaçlarını giderecek kumanyalar ile kardeşlerimizin yanında olacağız. Kadir Gecesi’nde sizlerin destekleriyle temin edeceğimiz kumanyalar ile çadırkentlerde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize destek olacağız.

Bir Kumanya Bedeli 750 TL’dir. Kadir Gecesi Özel Çalışmalarımız

Kadir Gecesi’ne Özel Yemen Kumanya Dağıtımı

Yemen, ekonomik olarak gelişmemiş ülkeler arasında yer alsa da ve halkının büyük bir çoğunluğu ihtiyaç sahibi olsa da Kızıldeniz’de işgale destek olan gemilere karşı gösterdiği savunma ve yaptığı açıklamalar ile hiç şüphesiz Gazze’nin en güçlü ve en etkili savunucusu oldu. Yoksullukla mücadele etmesine rağmen Gazze’yi yalnız bırakmayan Yemen halkına Kadir Gecesi’nde desteklerinizle kumanyalar ulaştırıyoruz.

Yemenli bir ailenin yaklaşık bir aylık temel gıda ihtiyacını giderecek kumanyalarımız kardeşlerimizin tebessümüne vesile olurken bizlerin de Kadir Gecesi’nin bereketinden faydalanmasını sağlıyor. Bağılarınız ile Yemenli kardeşlerimizin ihtiyacını giderebilir, onların hayır dualarında yer edinebilir ve Kadir Gecesi’nin bereketinden istifade edebilirsiniz.

Bir Kumanya Bedeli 750 TL’dir. Kadir Gecesi Ozel

Kadir Gecesi’ne Özel Afrika'da Nafile Kurban

Asya ve Afrika kıtasında 22 yıllık tecrübemiz ile gerçekleştirdiğimiz nafile kurban (adak, akika, şükür, şifa ve sadaka) çalışmalarımızı Kadir Gecesi’nde Afrika’nın muhtelif ülkelerinde desteklerinizle gerçekleştiriyoruz. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmakta ve kardeşlerimizin Ramazan sofrasını bereketlendirmektedir. Sizler de yapacağınız bağış ile Afrikalı kardeşlerimizin hayır dualarında yer edinebilirsiniz.

Bir Kurban Bedeli 2.500 TL’dir.

Kadir Gecesi Özel Çalışmalarına Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kadir Gecesi Özel alışmalarımıza destek olmak isteyen bağışçılarımız;

  • Derneğimizin Genel Merkezini ziyaret ederek elden nakit bağış yapabilir.
  • vuslat.org.tr web sitemiz üzerinden online olarak bağış yapabilir.
  • Banka hesaplarımıza Havale/EFT yolu ile bağış yapabilir.
  • KUMANYA yazıp 6068'e SMS atarak 100 TL bağışta bulunabilir.
  • Çağrı Merkezimizin 0212 659 28 80 numaralı hattını arayarak bağış yapabilir ve çalışmalarımız hakkında bilgi alabilir.