Nafile Kurban Bağışı

Nafile kurban kesmek, Allah’a yakınlaşmak ve verdiği nimetlere şükretmek için bir vesiledir. Müslümanlar, vacip kurban haricinde nafile kurbanlar da keserek Allah’a şükrünü beyan ederler. Müslüman kardeşlerimizin bu hayrına ortak olmak, onların bağışladığı kurbanları keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Vuslat Derneği olarak yurt içi ve yurt dışında nafile kurbanlarınızı vekâleten kesiyor, kesim sonrası sizleri SMS ve kesim video görüntüleri ile bilgilendiriyoruz.

Nafile Kurban Bağışı Ne Demek?

Kurban Bayramı’nda kesilen ve kesebilecek maddi imkânlara sahip Müslümanlara vacip olan kurban dışında bir de herhangi bir mükellefiyet olmadan kişinin kendi isteği ile kestiği yahut bağışladığı kurbanlar vardır. Bu kurbanlara nafile kurban denir. Nafile kurban bağışı ise kurbanı, kişinin kendisinin kesmek yerine kurban miktarınca parayı diğer kişi/kuruma bağışta bulunup vekâlet vererek kesilmesini sağlamaktır.

Nafile Kurban Bağışı Ne Zaman Yapılır?

Nafile kurban kesmek için belirli bir zaman aralığı yoktur. Bu sebeple kişi, istediği zaman nafile kurbanı bağışında bulunabilir.

Şükür Kurbanı Bağışı Ne Kadar?

Yurt dışı şükür kurbanı bedeli 2.900 TL, yurt içi şükür kurbanı bedeli ise 6.000 TL’dir.

Şükür Kurbanları Nerede Kesiliyor?

Nafile kurban faaliyetlerimizi yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştiriyoruz. Yurt dışı nafile kurban çalışmamızı kuraklık, yoksulluk, iç çatışma ve savaş ortamında yaşamlarını sürdürmekte zorluk çeken kardeşlerimiz için Asya ve Afrika’da gerçekleştiriyoruz.

Nafile Kurbanı Bağışı

Şükür Kurbanı Kesiminden Nasıl Emin Olacağım?

Bağışınız sonrasında SMS ile bilgilendirilecek, kesim sonrasında ise nafile kurbanının kesim video görüntüleri tarafınıza iletilecektir.

Şükür Kurbanı Bağışı Nasıl Yapılır?

  • Genel Merkezimizi ziyaret ederek şükür kurbanı bağışında bulunabilirsiniz.
  • Anlaşmalı olduğumuz bankalardan herhangi bir ücret ödemeden bağışınızı yapabilirsiniz.
  • Online olarak bağışta bulunmak isterseniz sitemizin “Bağış Yap” sekmesini kullanabilirsiniz.
  • 0212 659 28 80 numaralı hattımızı arayarak Vuslat Derneği çağrı merkezimize ulaşabilir, bağışlarınızı bu hattımız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yurtiçi Örnek Nafile Kurban Kesimi

    Yurtdışı Örnek Nafile Kurban Kesimi