Ramazan 2021 | Vuslat Derneği

Ramazan 2021

Paylaşan Bilir - Vuslat Derneği

Paylaşan Bilir - Vuslat Derneği

Paylaşan Bilir Ramazan’ın Güzelliğini

Bereket, paylaşma ve yardımlaşma iklimi olan Mübarek Ramazan ayında Vuslat Derneği ile 4 kıta 20 ülkede mazluma umut, muhtaca sevinç olabilir, dualarında yer edinebilirsin. Vuslat Derneği olarak “Paylaşan Bilir” teması ile 2021 Ramazan döneminde 4 kıta 20 ülkede yüz binlerce ihtiyaç sahibine destek olmak, binlerce hafızlık talebemizi mutlu etmek ve infaklarınızı en isabetli yerlere ulaştırmak için kutlu bir yolculuğa çıkıyoruz.

Salgın sebebiyle ülkemizde zor durumda olan binlerce ihtiyaç sahibi ailemize gıda kumanyaları, fitre, zekat, sadaka desteklerinizi ulaştıracak, 20 farklı ülkede kuracağımız ümmet sofraları ile mazlum kardeşlerimize iftar ikram edip, yine binlerce muhtaç aileye kumanya, sadaka, fitre, fidye ve zekatlarınızı teslim edeceğiz. Medrese iftarları, su kuyusu açılışları, mescid açılışları, Afrika’ya Kuran-ı Kerim hediyesi ve bayramlık hediyeleri bu Ramazan’da da desteklerinizle kesintisiz devam edecek.

İyiliği paylaşan bilir, bereketi paylaşan bilir, kardeşliği paylaşan bilir ve Ramazan’ı paylaşan bilir! Gelin paylaşmanın en çok yakıştığı bu güzel günlerde muhtaçları sevindirip, kardeşliğimizi pekiştirelim!

Türkiye Kumanya Bağışı

Türkiye Kumanya Bağışı

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sebebiyle yardım başvurusunda bulunan muhtaç aile sayısının çok arttığı bu zor dönemde ülkemiz genelinde daha çok gerçek ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırabilmek için desteklerinizi bekliyoruz. Zor zamanda birlik olmayı paylaşan bilir. Gelin bu Ramazan yetimle, muhtaçla, mazlumla iyiliği paylaşın. Yurt içi gıda kumanya bedeli 150₺

Zekatınla Kardeşlik Köprüleri Kur

Zekatınla Kardeşlik Köprüleri Kur

Zekat malındaki kardeşinin payı demektir. Zekat kardeşlik ve sevgi köprüleri kurar, ümmet olduğumuzu hatırlatır. Zekatlarınızı 20 ülkedeki gerçek muhtaçlara, yetim ailelerine ve buluğ çağına ermiş hafızlık talebelerimize ulaştırıyoruz. Yıllardır olduğu gibi bu yılda zekatlarınızla binlerce yüreğe dokunuyoruz. Zekatınızı gıda kumanyası, hafızlık bursu, muhtaç ailelere ekmek dağıtımı gibi projelerimize de verebilirsiniz.

Fitre/Fidye

Fitre/Fidye

Sağlığımızın sadakası olarak ifade edebileceğimiz fitre ve fidyelerinizi ülkemizde ve 4 kıta 20 ülkedeki ihtiyaç sahibi ailelere, yetimlere ve hafızlık talebelerimize ulaştırıyoruz. Siz de mazlumun mutluluk sebebi olmak için bu yıl asgari tutar olarak belirlenen 28₺ fitre bedelinizi kardeşlerimize bağışlayabilirsiniz. FİTRE yazıp 6068’e tüm operatörlerden göndereceğiniz 1 sms ile 28₺ karşılığında bir fitre miktarını bağışlayabilirsiniz.

Zekat Hesaplama

Zekat SSS

Yurt Dışı Kumanya Bağışı

Yurt Dışı Kumanya Bağışı

Afrika, Asya, Avrupa ve Güney Amerika kıtalarında 20 ülkede bu Ramazan’da da yolumuzu gözleyen kardeşlerimize temel gıda ihtiyaçları hususunda destek oluyoruz. Bir kumanya kolisi ile bir ailenin sofrasında aş, gönlünde sevinç vesilesi olmaya var mısın? Yurtdışı gıda kumanya bedeli 250₺

Ümmet Sofraları

Ümmet Sofraları

Bizi kardeş kılan Allah’a hamd olsun diyeceğimiz, rengi, dili, teni ve coğrafyası farklı fakat davası aynı olan kardeşler topluluğu olarak; salgın sebebiyle veremediğimiz iftarları mazlum coğrafyalarda veriyor, ağırlayamadığımız misafirlerimizi ümmet coğrafyalarında ağırlıyoruz. Siz de 100 kişilik Ümmet Sofrasını 1000₺ bağışla kurabilirsiniz.

Kuran Ayında Kuran’ım Afrika’ya

Kuran Ayında Kuran’ım Afrika’ya

Kuran-ı Kerim’in indirildiği ay olan Mübarek Ramazan ayı vesilesiyle Afrika’da düzenli olarak sürdürdüğümüz Kuran-ı Kerim kampanyasına daha çok önem veriyoruz. İmkansızlıklar içerisinde medrese eğitimlerini sürdüren ve Kur’an mushafı olmadığı içim luh adı verilen tahta parçalarına kömür ile ayetleri yazıp ezber yapan medrese talebelerine Kuran-ı Kerim hediye ediyoruz.

İftar Kardeşliği

İftar Kardeşliği

Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında salgın sebebiyle toplu iftar organizasyonlarının yapılamadığı bölgelerde ihtiyaç sahibi ailelerin hanelerine sıcak yemek ulaştırıyoruz. İftar sofrasındaki makbul dua anında mazlumun duasını almak için sizleri de bu kardeşlik ve komşuluk kervanına bekliyoruz. İftar Kardeşliği 1 Aile İftar Bedeli 100₺

Medrese İftarları

Medrese İftarları

Vuslat Derneği olarak Türkiye genelinde desteklediğimiz yüzün üzerindeki medresemizde ilim tahsil eden talebe kardeşlerimiz Mübarek Ramazan-ı Şerif’te oruçlarını medreselerinde açıyor. Siz de bir medresenin bir günlük iftar bedeline 1000₺ ile sponsor olabilir, hayallerine haram girmemiş Kuran yolcularının duasını alabilirsiniz.

Çocukların Sevinci: Bayramlık ve Bayram Harçlığı

Çocukların Sevinci: Bayramlık ve Bayram Harçlığı

Her bayram mazlum çocukların mutluluğu düşer hatrımıza. Bu Ramazan ayında da  onları unutmayacağız. 300₺ karşılığında bir hafızımıza yada Afrika’daki bir minik yavrumuza bayramlık hediye edebilir, ulaştırdığınız bayram harçlıkları ile çocukların temiz kalplerine dokunabilirsiniz.

Vuslat Derneği Türkiye’de ve dünyada eğitim, kalkınma ve kalkındırma hedefli insani yardım yapan vakıf anlayışında bir sosyal kuruluştur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107

Web Tasarım & Yazılım