Ramazan 2020 | Vuslat Derneği

Ramazan 2020

Ramazan 2020

Zekat, kumanya, iftar sofraları ve bağışlarınızla bu Ramazan kalplere dokunun.

‘Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır’ müjdesine sığındığımız şu günlerde, tüm dünyanın etkisinde kaldığı Koronavirüs sebebiyle insanlık madden ve manen zor günler geçiriyor. Rahmetine sığındığımız; içerisinde bin aydan daha hayırlı bir geceyi taşıyan mübarek Ramazan-ı Şerif her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğin, dayanışma ve kardeşliğin oluşmasına vesile oluyor.

Kardeşinin derdiyle dertlenen; mazlumu, hastayı, işsizi ve ihtiyacı olanı her daim düşünen aziz milletimiz devlet millet el ele büyük bir iyilik seferberliği ile bu Ramazan kardeşlik köprüleri kuruyor, yolunu gözleyenlerin kapılarını çalıyor, umut sandığı o güzel kalplere dokunuyor.

Gelin kalplere dokunalım.

Vuslat Derneği olarak “YANINIZDAYIZ” sloganıyla Ramazan ayı gelmeden başlattığımız yardım seferberliği ile siz değerli bağışçılarımızın desteğiyle on binlerce ihtiyaç sahibinin duasına ve mutluluğuna vesile olduk. Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan bu Ramazan’da da 2020 Ramazan Organizasyonu kapsamında sizlerin zekat, kumanya yardımı, iftar sofraları, fitre, fidye ve diğer bağışlarınızı başta ülkemizde olmak üzere yurt dışında da gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, dua ve mutluluklarına vesile oluyoruz.

Ramazan’da Türkiye’deki yardım çalışmaları nelerdir?

Yurtiçinde ihtiyaç sahiplerine kumanya bağışlayabilir, zekatlarınızla ihtiyaç sahibi ailelere ve hafızlık talebelerimiz ile ailelerine destek olabilir, fitre veya fidyeleriniz ile yoksulları sevindirebilirsiniz. Ayrıca hafızlık talebelerimize ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık hediye edebilirsiniz.

Ramazan’da yurtdışındaki faaliyetler nelerdir?

Ramazan’ın bereketini bu yıl da dünyanın dört bir yanına ulaştıralım. Gönül coğrafyalarımızda 4 kıtada 30 ülkede yoksul ailelere kumanya yardımları, salgın bölgelerinde sıcak yemeklerin iftara yakın saatlerde evlere dağıtılarak hanelerde oluşturulacak İftar Kardeşliği, her yıl büyük coşkuyla 30 ülkede gerçekleştirdiğimiz Ümmet Sofrası projelerimiz ile yolumuzu gözleyen kardeşlerimize destek olabilirsiniz.

Ramazan Kumanya Yardımları 2020 Vuslat Derneği

KUMANYA YARDIMLARI

Kumanya bağışı ile ülkemizdeki hasta, bakıma muhtaç, işsiz ve ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda malzemelerinin bulunduğu bir kumanya ikram edebilirsiniz. Bir kumanya bedeli 100 TL’dir.

Ramazan Zekat Yardımları 2020 Vuslat Derneği

ZEKAT

Vuslat Derneği olarak sizlerin zekat emanetlerini yetiştirdiğimiz binlerce hafızlık talebesi kardeşimize, hasta-yaşlı-bakıma muhtaç kişilere ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz.

Ramazan Fitre Yardımları 2020 Vuslat Derneği

FİTRE-FİDYE

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan fitre ve fidye bedeli asgari 27 TL’dir. Fitre ve fidyelerinizi hafızlık talebelerimize, yoksullara ve ihtiyaç sahibi ailelere Vuslat Derneği’ni aracı kılarak ulaştırabilirsiniz.

Ramazan İftar Yardımları 2020 Vuslat Derneği

ÜMMET SOFRALARI

Doymanın değil doyurmanın hazzını hissetmeye niyetli olanların oturduğu kocaman bir sofradır bu sofra. “Yarım hurma ile de olsa kendinizi ateşten koruyun.” Hadis-i Şerif’i gereğince infak etmek isteyenlerin kurduğu mütevazı bir sofradır bu. Ümmet Sofralarına siz de bir kişinin iftarını 10 TL,  yüz kişinin iftarını 1000 TL bağışlayarak ikram edebilirsiniz.

Ramazan İftar Kardeşliği Yardımları 2020 Vuslat Derneği

İFTAR KARDEŞLİĞİ

Koronavirüsten etkilenen yoksul ülkelerdeki Müslüman kardeşlerimiz için; salgın bölgelerinde sıcak yemekleri iftara yakın saatlerde evlere dağıtarak kardeşlik köprüleri kuruyoruz. Kurulan kardeş iftar sofraları ile Ümmet bilincini diri tutmaya çalışıyoruz. İftar Kardeşliği ile siz de bir ailenin iftar sofrasını 100 TL bağışlayarak ikram edebilirsiniz.

Ramazan Yurtdışı Kumanya Yardımları 2020 Vuslat Derneği

YURT DIŞI KUMANYA

Asya’dan Afrika’ya, Güney Amerika’dan Balkanlara, Gazze’den hemen yanı başımızda savaştan sınırımıza sığınan İdlib halkına kadar. 4 Kıta 30 ülkede temel gıda ürünlerinin bulunduğu kumanya kolisini ihtiyaç sahipleri, medreseler ve yaşlılara dağıtıyoruz. Yurt dışı kumanya bedeli 200 TL’dir.

Suyun önemi ve kıymetini bu günlerde daha çok anladık. Peki ya suyu olmayanlar?

Tüm dünya Koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, temel önlem kuralının temizlik olduğu ve ellerin sıklıkla yıkanması gerektiği üzerinde sıkça duruluyor. Öyle ki ülkemizde su israfına dikkat çekilecek derecede su ile temizliği gündemimize almışken, Afrika ve Asya’daki kardeşlerimizin bir kısmı için temiz su bir hayalden ibaret.

Açlığın ve susuzluğun ziyadesiyle hissedildiği bu Ramazan ayında gelin susuz kalmış gönüllere hayat  olalım. Geçtiğimiz yıl içerisinde (2019) siz hayırseverlerimizin desteğiyle Asya ve Afrika’da 1870 su kuyusu açarak büyük bir rekora ulaştık. 5000 Su Kuyusu hedefimize doğru ilerlerken 5.000 TL’den başlayan bedel ile; coğrafi konumu, derinliği ve hizmet vereceği nüfusa göre 25.000 TL’ye kadar açılabilen su kuyularından siz de açtırabilir, kardeşlerinize temel ihtiyaç olan suyu ikram edebilirsiniz.

Adak, Akika ve Şükür Kurbanları

Adak, Akika ve Şükür Kurbanları

Sevapların katlandığı, paylaştıkça bereketlenen mübarek bir iklimdeyiz. Üzerimizde büyük bir imtihan olarak gördüğümüz salgın günlerinde; bela ve musibetlerin def olması için, daha önce adanmış olan ya da şükür niyetiyle kesilecek olan nafile kurbanlarınızı Asya ve Afrika’da kesiyor, Ramazan sofralarında kardeşlerimizin hanelerinde mutluluğa vesile oluyoruz. Bir kurban bedeli 600 TL’dir. Adınıza kesilen kurbanın kesim görüntüsü siz değerleri bağışçılarımızla kısa süre içinde paylaşılmaktadır.

Vuslat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kar amacı gütmeyen, insani ve islami faaliyetler sürdüren bir sivil toplum kuruluşudur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107

Web Tasarım & Yazılım