Zekat Bağışı | Vuslat Derneği

Zekat Bağışı

Zekatlarınızı yetimlere, hafızlık talebelerine ve Türkiye’mizde ve 30 ülkede ihtiyaç sahibi mazlumlara ulaştırıyoruz.

“Namazı tam kılın, zekatı hakkıyla verin, rükû edenlerle beraber rükû edin.” (Bakara Süresi 43. Ayet)

Zekat, malımızdan ihtiyaç sahibinin hakkını vermek, onların sıkıntısını gidermektir. Zekat Allah Teala’nın verdiği nimetlerin şükrünü yerine getirmektir. Zekat paylaşmak ve yardımlaşmaktır.

Zekat Bağışı Vuslat Derneği

Zekat temel ihtiyaçlar karşılandıktan sonra üzerinden 1 yıl geçmiş olan malın nisab (1/40) miktarınca ihtiyacı olan müminlerle paylaşılmasıdır.

Zekatlarınızı başta yetim ve Türkiye genelinde giderlerini üstlendiğimiz 10bine yakın hafızlık talebesine ve salgın süreciyle birlikte sıkıntı yaşayan ülkemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere ve 30 ülkede yolumuzu gözleyen mazlum müslüman kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Vuslat Derneği olarak zekatlarınızın ve bağışlarınızın ülkemizdeki ve dünyanın dört bir tarafındaki hafız talebelere, yetim ve ailelerine, bakıma muhtaç yaşlılara, savaş mağduru ve mazlum ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşmasına vesile oluyoruz. “Elleriniz değil kalpleriniz dokunsun” sloganıyla gelin desteklerinizle milyonlarca kardeşimizin kalplerine dokunalım, yol gözleyenlere umut, derdi olanlara derman olalım.

Ebu Eyyûb (r.a) Efendimiz’e (s.a.v) beni cennete götürecek bir amel söyler misin Ya Rasulallah dediğinde Efendimiz:
“Allah’a ibadet eder, O’na hiçbir şeyi ortak koşmazsın. Namazı kılar, zekatı verir ve akrabanı görüp gözetirsin” buyurdu. (Buhari, Zekat 1 – Müslim İman 12)

Zekat Kimlere Verilir?

Zekât ve fitrenin kimlere verilebileceği Kur’an-ı Kerim’de belirlenmiştir. (Tevbe Sûresi, 60) Bunlar; fakirler, düşkünler, esaretten kurtulacaklar, borçlu düşenler, Allah yolunda cihada koyulanlar (mukaddesatı korumak için mücadele verenler, ilim tahsil edenler), yolda kalmış olanlar, zekât toplamakla görevlendirilen memurlar ve müellefe-i kulûb adı verilen, kalpleri İslam’a ısındırılmak istenen kimselerdir.

Zekat ile ilgili merak ettiğiniz diğer sorular İçin tıklayınız.

Ramazan Fitre Yardımları 2020 Vuslat Derneği

ZEKAT yazıp 6067’ye sms göndererek 10 TL bağışlayabilirsiniz.

Web Tasarım & Yazılım