Şifa Kurbanı Bağışı

Nafile kurban ibadetlerinden birisi olan şifa kurbanlarını, bağışçılarımızın vekâletini aldıktan sonra yurt içinde ve yurt dışında kesiyor, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Allah’tan şifa dilemek niyeti ile kesilen kurbanlar, yurt içindeki ihtiyaç sahiplerine ve yurt dışındaki mazlumların sofralarında aşa dönüşüyor. Kurban kesimlerimiz sonrasında bağışçılarımıza kesim video görüntülerini gönderiyoruz.

Şifa Kurban Bağışı Ne Demek?

Hasta olan kişinin şifa bulması için Allah’a dua niyeti ile kesilen şifa kurbanları kişinin kendisinin kesebileceği gibi bağışta da bulunabileceği ibadetler arasındadır. Kişi kendisi yahut hasta olan yakını için kurban kurban bağışı kesmek/kestirmek istediği vakit bağış marifetiyle bu isteğini yerine getirebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, bağışın kurban olarak yapılması gerektiğidir. Kurban miktarınca parayı sadaka olarak bağışta bulunmak şifa kurbanı ibadetini yerine getirmek anlamına gelmez. Kişi, şifa kurbanı kesmek istiyor ise kurban miktarınca parayı bağışta bulunmalı ve bu para ile kurban şartlarına uygun bir kurban alınarak İslami usullere göre kesim gerçekleştirilmelidir.

Şifa Kurbanı Bağışı Ne Zaman Yapılır?

Şifa kurbanı, nafile bir ibadet olduğundan şifa kurbanı bağışı da kişinin istediği vakitte yapabileceği bir bağış türüdür. Kişi, kendisi için yahut hasta olan yakını için şifa kurbanı bağışında bulunabilir. Kaza ve kaderin, hayır ve şerrin Allah’tan olduğuna iman eden Müslümanlar başına bir hastalık geldiği vakit şifa kurbanı bağışında bulunabilirler.

Şifa Kurbanları Nerede Kesiliyor?

Vuslat Derneği olarak nafile kurban ibadetleri olan adak, akika, şükür, şifa ve sadaka kurban çalışmalarımızı ihtiyaç sahiplerinin yoğun olduğu bölgelerde gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin muhtelif bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz şifa kurbanı kesimlerimizi yurt dışında ise ihtiyaç sahiplerinin yoğun olduğu mazlum coğrafyalarda (Asya ve Afrika ülkelerinde) ifa ediyoruz.

Şifa Kurbanı Bağışı

Şifa Kurbanı Kesiminden Nasıl Emin Olacağım?

Şifa kurbanı bağışı sonrasında, bağışçılarımızı SMS ile bilgilendiriyor, kesimi gerçekleştirdikten sonra ise bağışçılarımıza şifa kurbanı kesim video görüntülerini gönderiyoruz.

Şifa Kurbanı Bağışı Ne Kadar?

Yurtdışı şifa kurbanı bağış bedeli 2.900 TL, yurt içi şifa kurbanı bağış bedeli ise 6.000 TL’dir.

Şifa Kurbanı Bağışı Nasıl Yapılır?

Şifa kurbanı için Genel Merkezimizi ziyaret ederek bağışta bulunabilir yahut anlaşmalı olduğumuz bankalardan herhangi bir ücret ödemeden bağışınızı yapabilirsiniz. Online olarak bağışta bulunmak isterseniz sitemizin Bağış Yap sekmesini kullanabilirsiniz. 0212 659 28 80 numaralı hattımızı arayarak Vuslat Derneği çağrı merkezimize ulaşabilir, bağışlarınızı bu hattımız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtiçi Örnek Şifa Kurban Kesimi

Yurtdışı Örnek Şifa Kurban Kesimi