Ramazan-ı Şerif Su Kuyusu | Vuslat Derneği

Sudan’da Ramazan-ı Şerif Su Kuyusu

Kuzey Afrika’nın en yoksul ülkelerinden Sudan’da Ramazan-ı Şerif ayında, jeneratörü, kazan odası ve kazan boru şebeke sistemi bulunan su kuyusu açıyoruz. Açılacak kuyudan 1000 aile –yaklaşık 5.000 bin kişi- faydalanacak.

SUDAN RAMAZAN SU KUYUSU

Asya ve Afrika’da bulunan birçok ülkede temiz su problemlerinden dolayı hastalıklar ve salgınlar ortaya çıkmaktadır. Dünyada 1 milyara yakın insanın temiz suya erişiminin olmadığı bilinmektedir. Özellikle Afrika’da daha yoğun yaşanan temiz su problemi bölgede yaşayan halkı zor koşullarda yaşamaya itmektedir.

Afrika’nın istikrarsız ülkelerinden olan Sudan’da, zor şartlarda yaşamak zorunda kalan kardeşlerimize Ramazan-ı Şerif ayında su kuyusu projemiz ile destek oluyoruz. Sudan’da açılacak su kuyusu ile 1000 hanenin faydalanacağı ve yaklaşık 5000 kişinin temiz suya erişeceği kuyuyu bağışçılarımız marifetiyle hayata geçiriyoruz. Toplam bedeli 300 bin TL olan kuyunun hisse bedeli ise 1000 TL.

ramazan su kuyusu

Şebeke Sistemi İle Su Evlere Ulaşacak

Sudan’da açılacak su kuyusu sondaj tekniği ile 100 metre derinliğe inilerek projelendirildi. Bu sayede açılacak kuyunun ömrü çok daha uzun olacak. Su kuyusunun içerisinde 5.000 LT kazan bulunacak ve kazan odası ile kaliteli malzemelerden üretilmiş boru şebeke sistemi inşa edilecek. Kurulacak jeneratör odası sayesinde şebeke sistemi evlere su dağıtacak.

Kazan odası ve kazan boru şebeke sistemi de bulunan su kuyusunda 25 kw’lık Jeneratör kullanılarak ve şebeke yapılarak bölgede yaşayan insanların evlerine kadar su ulaştırılacak. Siz de 1000 TL karşılığında hisse bağışlayarak bu hayra ortak olabilirsiniz.

Açılacak kuyuya destek vermek isteyen bağışçılarımız Vuslat internet sitemizden, dernek genel merkezimizden, ilgili hesap numaralarımıza “EFT/havale” yoluyla ya da “0212 659 28 80” numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destekte bulunabilirler.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım