fbpx

Umut Giyim Mağazası

Umut Giyim Mağazası

Hayırseverlerimizin bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelerimize ve ilim talebelerimize doğru bir şekilde ulaştırmayı gaye edinmekteyiz. Vuslat Derneği bünyesinde hizmete sunulan Umut Giyim Mağazalarımızda daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahiplerine, belirlenen yardım miktarınca alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır.

Bugüne kadar 60.800 ihtiyaç sahibi ve ilim talebesine bu mağazalar sayesinde giyim yardımında bulunulmuştur. Yardımlarınızla bir nebze de olsa ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzlerini güldürdük. Bu bağlamda İstanbul ve Erzurum da kurulan Umut Giyim Mağazaları projemizi, ihtiyaç sahiplerinin yaşam kalitelerini arttıran bir hizmet olarak sizlerin desteğiyle tüm Türkiye’ye yaymayı planlıyoruz.

Sana Allah (c.c) yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki; hayır olarak ne harcarsanız o, anne, baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hiç şüphesiz Allah (c.c) yaptığınız her hayrı bilir.
(Bakara – 215)

Yardımlarınızın Anlamını Hiç Düşündünüz mü?

Elde avuçta olmayınca bir çoraba bile hasret kalıyor insan. Okula sol ayağınızda beyaz, sağ ayağınızda desenli bir çorapla gidiyorsunuz. Utanıyorsunuz, sıkılıyorsunuz ama soğuğa da dayanılmıyor. Anneniz; ‘Hadi kızım, giy şu çoraplarını ayağına, Hasta olursan doktora gidemeyiz’ diyor. Hem zaten dayanamıyorsunuz ki… Üşüyor küçücük parmaklarınız, soğuktan sızım sızım sızlıyor. Okulda en çok ayaklarınızı gizliyorsunuz. Farklı çoraplarınız alay konusu olsun istemiyorsunuz arkadaşlarınız arasında. Hâlbuki ayakkabıların eksikliği çoraplardan daha belirgin, ama bunu önemsemiyorsunuz.
Abla çorap da alabilir miyim?” sorusuyla irkiliyorsunuz. Hemen uzanıp raftan pembe renkli güzel bir çorabı uzattığınızda küçük kıza, gözlerindeki ışıltıdan anlıyorsunuz, bir çoraba bile hasret kalındığını. Ayakkabısı, forması, kabanı olmadığı için okula gitmek istemeyen, bayramı eski kıyafetle karşılamak zorunda kaldığı için mahzun olan çocukların dünyalarına bir girebilsek, ne fırtınalar, ne özlemlerle karşılaşırız kim bilir? Yoksullarımız bize Rabbimizin emaneti…
Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor:”Fakirleri hor görmeyin, onlar hürmetine yardım görüyor ve rızıklandırılıyorsunuz.

Umut Giyim Mağazası 1

Fakirlere Yardım Etmek

Fakirlere yardım etmek, onların ihtiyaçlarını gidermek, İslamiyet’in en çok üzerinde durduğu hususlardan birisidir. Zekât ve sadaka verilecek sınıflardan birisi de fakirlerdir. Fakirlere yardımda bulunurken veya o istediğinde verecek durumda değilken, çok dikkatli ve nazik davranmalı, fakirler gücendirilmemelidir. Onlara her zaman güzel söy söylenmeli, hatta verirken onlara teşekkür etmek ihmal edilmemelidir. Zira onlar Allah’ın bir emaneti olan mallardan dolayı Allah’ın emrini yerine getirmeye vesile olmakta, kendilerini o yükten kurtarmaktadırlar.

Allah (c.c) İsra Suresi 28. Ayetinde şöyle buyuruyor:
“Eğer onlara verecek bir şey bulamayıp da Rabbinden bir rahmet aramak için yüzünü onlardan çevirmek zorunda kalırsan, bari onlara güzel bir söz söyle.”

Vuslat Derneği olarak bu şuur ve bilinçle “İyilerin iyiliklerine köprü olan” Umut Giyim Mağazası projesini hayata geçirdik.

05.05.2017 tarihi itibari ile Umut Giyim Mağazalarında
60.800 ihtiyaç sahibi ve ilim talebesine giyim yardımında bulunduk.

Her Bayram Yüzlerce Yavrumuzun Bayramlık İhtiyacını Karşılıyoruz

Bayramlar, birlik ve beraberlik günleridir. Kendi çocuklarımızın bayramlığını düşündüğümüz gibi yardıma ihtiyacı olan çocukları da düşünüyoruz. Her bayram mahzun bakan yüzlerde, ufak bir gülümsemeye vesile oluyoruz. İçerisinde mevsimine göre (mont, ayakkabı, kazak, etek, pantolon ve çorap vb.) giyeceklerin bulunduğu bayramlık ihtiyaç paketlerimizle yavrularımızın bayramlık ihtiyacını karşılıyoruz.

Bayramda yavrularımızın ihtiyaçlarını karşılayarak siz de onların yüzündeki gülümsemeye bayramlık ihtiyaç paketi ile vesile olabilirsiniz.
Bir Yavrumuzun Bayramlık İhtiyacı 150TL

Umut Giyim Mağazası 2

Umut Giyim Mağazalarımız ile ilim talebelerimizin sarık, cübbe, şalvar, ayakkabı gibi giyim ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir eğitim almaları ve toplumsal yapı içinde iyi bir konuma gelenleri hem bulunduğumuz ülkenin hem de bütün İslam Aleminin ve insanlığın hizmetine ve yararına olacaktır. Böylelikle içinde yaşadığımız toplum ahlaki faziletleri önceleyen donanımlı fertler kazanmış olacak, toplumda söz sahibi olan nitelikli müslümanların sayısı da artacaktır.
Medreselerimizde eğitim gören geleceğin İslam Alimlerinin giyim ihtiyaçlarını, hayırseverlerimizin desteği ile kurulan ve yine sizlerin yardımları ile ayakta duran Umut Giyim Mağazaları ile karşılıyoruz.

Bir ilim talebemizin giyim ihtiyacını karşılayarak onlara bu ilim yolunda destek verebilirsiniz.

(Sadakalar) kendilerini Allah yoluna adayan, yeryüzünde dolaşmaya güç yetiremeyen fakirler içindir. İffetlerinden dolayı (dilenmedikleri için), bilmeyen onları zengin sanır. Sen onları yüzlerinden tanırsın. İnsanlardan arsızca (bir şey) istemezler. Siz hayır olarak ne verirseniz, şüphesiz Allah onu bilir.
(Bakara Suresi 273. Ayet)

 

Şimdi Bağış Yap

Web Tasarım & Yazılım